Blog

En Etkili Göz Makyajı Teknikleri!

en etkili goz makyaji teknikleri

Yüz bölgesinde en çok dikkat çeken bölgelerden biri gözlerdir. Bu nedenle göz makyajı yaparken daha dikkatli olmalısınız. Doğru makyaj teknikleri sayesinde gözlerinizin muhteşem görünmesini sağlayabilirsiniz.

En Etkili Göz Makyajı Teknikleri

Kusursuz bir şekilde göz makyajı yapmak için önce göz çevrenizle ilgilenmelisiniz. Göz çevrenizi daha aydınlık göstermek ve gözaltında oluşan koyu halkaları kapatmak için kapatıcı kullanmalısınız. Ancak yaşınız ilerlemişse ve gözaltlarınızda kırışıklıklar bulunuyorsa süreceğiniz kapatıcılar kırışıklıkların içerisine dolarak daha da yaşlı görünmenize yol açabilir. Bu sebeple kapatıcı sürdükten sonra hafif bir pudra uygulamalısınız.

En etkili göz makyajı tekniklerinden biri birbirine zıt renkler kullanarak makyaj yapmaktır. Göz renginize uygun ancak birbirine zıt renklerde göz farklı kullanarak makyaj yaparak ortaya harika bir görüntü çıkartabilirsiniz.

Doğru Rimel Uygulaması Nasıl Yapılır?

en etkili goz makyaji teknikleri 1Göz makyajını en iyi tamamlayan makyaj malzemesi şüphesiz rimellerdir. Doğru bir şekilde rimel nasıl sürülür diyorsanız cevabı çok basit: kirpiklerinizin daha hacimli görünmesi için önce üst göz kapağınızın kirpik bitimine eyeliner çekmelisiniz. Daha sonra kirpiklerinizi kıvırıp rimeli sağa sola oynatarak sürmeniz istediğiniz etkiyi yaratacaktır.

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj mı İstiyorsunuz?

Gözlerinizin küçük olması sizi rahatsız ediyorsa ve onları olduğundan daha büyük göstermek istiyorsanız tek yapmanız gereken uygun göz makyajı tekniklerini kullanmak. Gözleri büyük gösteren makyaj için en büyük yardımcınız beyaz bir göz kalemi olacaktır. Beyaz göz kalemini önce göz kapağınızın iç kısmından itibaren ortasına kadar sürüp daha sonra ten renginize yakın renkte bir göz farı kullanmalısınız. Ayrıca gözlerinizin alt kısmına da beyaz kalem sürmeniz gerekiyor.

Kırışıklıklarınız Varsa Göz Kaleminden Kaçınmalısınız

Gözaltlarına siyah kalem çekmek gözlerin daha küçük görünmesine yol açmaktadır. Ayrıca dikkatleri gözaltlarına çekmekte ve kırışıklıkların daha çok göze çarpmasına neden olmaktadır. Bu nedenle çok fazla kırışıklığınız varsa gözaltlarınıza siyah kalem sürmekten kaçınmalısınız. Aynı şekilde göz altı torbalarından ve gözaltı morluklarından rahatsızlık duyan kadınların da gözlerinin iç kısımlarına siyah kalem çekmemesi gerekmektedir.

Dışa doğru bombeli gözleriniz varsa gözlerinizi daha içerideymiş gibi göstermek için tek yapmanız gereken üst göz kapaklarınızın iç kısımlarına siyah kalem sürmek olacaktır.

Kusursuz makyaj yapmak ve tüm dikkatli bakışların üzerinize dönmesine sağlamak için sitemizde bulacağınız makyaj tekniklerinden faydalanabilirsiniz.