Blog

En Kolay ve Temel Makyaj Hileleri!

en kolay ve temel makyaj hileleri 1

Dudaklar

 • Doğru Renk Ruj Seçin:

Ruj alırken birçoğumuzun yaptığı hata, ruj renklerini kolumuzun yahut elimizin arkasında denemek oluyor. Ancak rujların rengine bakarken parmaklarımızı boyamamız gerekiyor. Parmaklar dudak dokusuyla benzeyen en yakın doku olduğu unutulmamalıdır.

 • Dudaklara Çabuk Bakım:

En güzel sonuç için ruj sürmeden önce diş fırçanızla dudaklarınızı fırçalamak, ölü derilerinizden kurtulmaktadır. Bu hareket hem ruj sürmek için gerekli düz zemini hazırlayacak hem rujun parça parça durmamasını sağlayacak hem de rujunuzu daha kalıcı kılacak, dudaklarınızı daha dolgun gösterecektir.

 • Rujunuzun Kaymasını Önleyin:

Sürdüğünüz rujun bir süre sonra kayıp güzel çizgisinden çıkmasını istemiyorsanız, rujunuzu uygulamadan önce dudaklarınıza renksiz nemlendirici sürmelisiniz. Bu hem rujunuzu dağılmaktan kurtaracak hem de dudak üstü kırışıklıklarınız belirmeye başladıysa kırışıklıkları giderecektir. Üst dudağınıza hafif dışa taşırarak uyguladığınızda ince çizgilerinizin görünümünü hafifletecektir.

 • Rujunuzun Kalıcılığını Maksimuma Çıkarın:

en kolay ve temel makyaj hileleriRujunuzu sürün, bir mendille fazlalığı alın ve bir fırça yahut puf yardımıyla dudaklarınızın üzerine çok hafif pudra geçin. Bu hareket rujunuzun dağılmamasını ve uzun süre kalıcılığını korumasına yardımcı olacaktır.

 • Dudaklarınızı Dolgun Gösterin:

Dudaklarınızın dolgun görünmesi için rujunuzu sürdükten sonra alt dudağınızın tam ortasına biraz altın ya da gümüş rengi lipgloss uygulamalısınız. Bu renk glosslarınız yoksa herhangi bir shimmering powder veya highlight için kullandığımız ışıltılı ürünleri de dokundurabilirsiniz..

Gözler

 • Gözlerinizi Canlı Gösterin:

Kaşın hemen altına ten rengi yahut beyaz göz kalemi veya farla aydınlık vermelisiniz. Bu hareket hem kaşlarınızı daha yukarıda gösterecek hem de gözlerinizi ortaya çıkaracaktır. Gözleriniz yorgunsa bu hileye özellikle baş vurmalısınız.

 • Eyelinerınızın Çıkmamasını Sağlayın:

Kalem yahut fırçayla uyguladığınız eyelinerınızın üzerine eyeliner renginizle uyumlu toz far kullanmalısınız. Göz farını fırçanıza almadan önce fırçanızı ıslatmalısınız. Bu farınızın ve eyelinerınız hem çıkmamasınız hem de bulaşmamasını önleyecek.

 • Gözlerinizi Daha Büyük Gösterin:

Kirpik kıvırıcınızı kirpiklerinizin en dibine (köküne) yerleştirmeli ve bu noktadan kıvırmalısınız. Bu işlem gözlerinizi çok daha büyük gösterecektir.

 • Suya Dayanıklı Maskaraları Kolaylıkla Çıkartın:

Su geçirmez makyaj ürünlerinden hoşlanıyor ancak onları çıkarmakta zorlanıyorsanız kirpiklerinize ilk önce bir kat normal maskara uygulayın. 2.katı ise su geçirmez maskarayla geçin. Kirpikleriniz normal maskarayla kaplı olduğundan dış kattaki suya dayanıklı maskaranız çok kolay çıkacaktır.

 • Gözlerinizi Daha Geniş Gösterin:

Taze bir görünüm ve geniş gözler için beyaz ya da nude (ten rengi) göz kalemi kullanın ama bu sefer alt kirpik hattınıza! Alt kirpik hattınızın iç kısmını göz pınarınıza gelinceye kadar kalemle boyayın.

Yüz Makyajı

 • en kolay ve temel makyaj hileleri 2Cildinizdeki Renk Farklarını Nötrleyin:

Fondöten kaplı bir surat ve çok fazla concealer (aydınlatıcı/kapatıcı) sizi doğal görünümden uzaklaştırır. Sadece göz altı, kırmızılık yahut kahverengi lekeler bulunan yerlere ve burun kenarlarınıza concealer uygulayın ve güzelce dağıtın.

Bu işlem esnasında concealer fırçası kullanabilirsiniz ya da parmaklarınızı yeğleyebilirsiniz. Parmakla uygulayacaksanız yüzük parmağınızı tercih etmelisiniz. Çünkü yüzük parmağı en hafif parmağınızdır. Daha güçlü bir baskı uygularsanız concealerın rengi dağılır, kapatıcınız çizgilerinize oturur ve onları belirginleştirir.

 • Aydınlık ve Parlak Görünün:

Her yüzün doğal gölge yerleri vardır,bu bölgeleri aydınlatırsanız çok daha güzel görünürsünüz. Gölge düşen yerlerinizi belirlemek için aynanın karşısına geçip bakmanız yeterli. Alt dudağınızın hemen altı, gözlerinizin iç köşeleri gözünüze çarpacak ilk gölgeli kısımlar olacaktır. Bu noktalara beyaz far kullanarak, gerekirse farınızı hafif dağıtarak aydınlık verebilirsiniz. Cilt için de concealer ve highlightlardan yararlanabilirsiniz.

 • Allığınızla Yüzünüzü Daha Gergin Gösterin:

Allık sürmeye kulağınızın hemen yanındaki saç diplerinizden başlamalı ve elmacık kemiğiniz boyunca yatay bir şekilde sürmelisiniz. Dikey yahut dairesel hareketler uygulamalı, şakaklardan yüzün ortasına doğru giderek açılan allık rengi sizi çok daha genç gösterecektir!