Blog

Esmer Tenli Kadınlar için Doğru Makyaj!

Esmer tenli kadinlar icin dogru makyaj

Her ten renginin kendine göre tonları, o renge ait hileleri vardır. Bunu bilerek yapılan ten makyajı kişiyi güzel gösterir. Uygun olmayan ton ya da stillerin kullanılması, makyajı amacından uzaklaştırarak, kötü bir görüntü elde edilmesini sağlar.

Esmer tenli kadınların makyaj yaparken dikkat etmeleri gerekenlerden biri fondötende ton olarak doğru rengin bulunmasıdır. Ne çok açık nede çok koyu renge gidilmemeli, cilde uygun renk seçilmelidir. Cilde uygun olmayan renkler seçildiğinde makyaj son derece kötü bir görünüme kavuşacaktır.

Esmer tene allık uygulamalarında mercan ve kiremit tonları başarılı bir görüntü elde etmeyi sağlar. Esmer tenli kadınların birçoğuna gözlere kahverenginin tonları uygulamak çok yakışır. Aynı zamanda gözleri küçük olan esmer tenli kadınların iri göz gösterebilmeleri için maskara tercihlerini ise dolgun gösterenlerden yana yapmaları gerekir. Dolgun gösteren maskaralar göz makyajının olmazsa olmazları arasında yer alır.

esmer tenli kadinlar icin dogru makyaj 1Rujda orta renkler daha çok tercih edilmelidir. Kıyafetin ve makyajın konseptine uygun olarak koyu tonlar doğru uygulamayla yapılırsa iyi sonuçlar verir. Aynı zamanda ruj seçimlerini gündüz makyajı mı yoksa akşam makyajı mı olduğu, arkadaşlarla sohbet oturması mı yoksa geceleri yemeği çıkmak için mi yapılıyor oluşu da son derece önemlidir. Eğer yemeğe çıkılıyor ya da partiye gidiliyor ise rujlarda parlak olanlar tercih edilmelidir.

Doğal Makyaj Tüyoları

Ten makyajının en önemli noktası, tenin iyi nemlendirilmesidir. Cilde uygun bir nemlendiriciyle doğru miktarda yapılan uygulama fondötenin dayanıklılığını arttırır. Yanlış ya da fazla uygulama fondötenin dayanıklılığını azaltır.

  • Fondöten uygulamasında çene kulaklar unutulmamalıdır. Bu doğallığın yakalanması için son derce önemlidir.
  • Gözaltı kapatıcısı uygulamayı unutmayın.
  • Sivilce ve kızarıklıklar mutlaka kapatılmalı.
  • Yanaklarda allık eşit uygulanarak simetri yakalanmalıdır. Aksi görüntüyü kötü hale getirir.