Blog

Esmer Tenli Kadınlar için Kahve ve Gri Tonları

Esmer tenli kadinlar icin kahve ve gri tonlari

Vücut biçimine uygun giyinmek şık görünmenizi sağlamakta ne kadar etkiliyse, ten rengine uygun makyaj da yüzünüzün güzel görünmesini sağlamakta o kadar etkilidir. Esmer tenli iseniz makyaj yaparken kullandığınız fondötenin cilt renginizden daha açık tonda olmamasına dikkat etmelisiniz. Göz çevresine fondöten sürmemek gerektiğini de unutmayın; göz çevresi derisi oldukça ince ve hassastır. Fondöten bu bölgenin hava almasını engelleyerek kırışıklarınızı arttırır ve daha görünür bir hal almalarına yol açar.

Esmer Tenli Kadınlar için Kahve ve Gri Tonları

esmer tenli kadinlar icin kahve ve gri tonlari 1Esmer tenli bir kadın bakışlarının bir kat daha etkili olmasını istiyorsa far rengi olarak kahverengi ve gri tonlarını tercih etmelidir. Esmer bir kadın gözlerini vurgulamak için kahverengi gözlüyse koyu şarap, koyu yeşil ve koyu menekşe renklerini; mavi gözlüyse mürdüm rengi, koyu kahverengi ve zümrüt yeşilini kullanmalıdır. Yeşil gözlü esmer kadınlar ise güzel bir göz makyajı için koyu yakut kırmızısı, amber kahvesi ve çarpıcı mor tonlarını tercih etmelidir.

Esmer Tenli Kadınlarda Göz Makyajı: Kiremit ve Şarap Rengi

Göz makyajınız hafifse dudaklarınızı kiremit ve şarap kırmızısıyla renklendirmelisiniz. Gözlerinize belirgin bir makyaj yaptıysanız dudaklarınızı renklendirmek için doğal kahve veya şeftali tonlarını kullanmanız iyi bir görünüm sağlar. Pembe renkli makyaj ürünleri esmerlerin ne dudakları, ne de elmacık kemikleri için uygun bir seçim değildir; zira solgun gösterir. Elmacık kemiklerine az miktarda bronzlaştırıcı uygulamak yanaklarınıza ışıltı katar.

Kahverengi gözlü esmer tenli kadınların göz makyajı için günlük kullanımda en uygun renk sedefli kahve iken, akşam saatlerinde altın ve bronz renkleri kullanılabilir. Üst ve alt kirpiklerin dibine bir parça ışıltılı eye-liner sürmek gözleri daha aydınlık gösterir. Ruj olarak böğürtlen, kayısı, karamel ve kırmızı tonları güzel durur.