Blog

Etkileyici Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Etkileyici Göz Makyajı Nasıl Yapılır 1

Makyaj, doğru yapıldığı zaman güzelliğinizi ortaya çıkaran bir araç haline gelir. Yanlış ve uygun olmayan birçok hata ile dolu makyajla güzelliğin ortaya çıkmayacağı gibi kötü bir görüntü de sergilemenize sebep olacaktır. Makyaj yapmadan önce, yaparken ve sonrasında dikkat edeceğiniz birkaç öneri ile doğal güzelliğinize birkaç dokunuş ile mükemmelliği yakalayın!

Etkileyici Göz Makyajı Yapmak

Makyaja başlamadan önce kalıcı ve pürüzsüz bir görünüm için mutlaka cilt tipinize uygun bir şekilde temizlemeye özen göstermelisiniz. Temizlenmiş cildinize nemlenmesi için krem uygulamalı ve cildinizin bu kremi emmesini beklemelisiniz. Eğer gözaltı ile alakalı problemler yaşıyorsanız ve makyaj esnasında gözaltı kapatıcısı kullanacaksınız mutlaka kendi ten renginizde bir ton tercih etmelisiniz. Ten renginizden açık veya koyu renkler sizi doğallıktan uzaklaştıracaktır.

Etkileyici Göz Makyajı Nasıl Yapılır 2etkileyici goz makyaji nasil yapilirMakyajınıza başlarken kullanacağınız fondöten tonunu belirlerken gün ışığında bileğin iç kısmına sürerek doğru tonu yakalayabilirsiniz. Cilt tonunuza uygun renk ile uygulayacağınız fondötenin parlak olduğunu düşünüyorsanız ince bir kat pudra uygulaması yapabilirsiniz.

Göz makyajı, yüz makyajının belki de en dikkat çeken önemli unsurlarından biridir. Gölgeli göz makyajı için birbiri ile uyumlu tonları seçin ve mükemmel gölgeli göz makyajına sahip olun. Kahverengi ile yeşilin, mavi ile pembe, siyah ile gri renklerin uyumunu yakalayın. Göz makyajınızda daha belirgin dokunuşlar için göz kalemi ve eyeliner uygulamayı ihmal etmeyin. Göz çizginize önce göz kalemi sonrasında eyeliner uygulayarak kolay bir şekilde eyeliner çekmeyi deneyebilirsiniz. Rimel seçiminiz ekstra dolgun ve hacimli görünüm veren ürünlerden yana olursa göz makyajınız için etkileyici kirpiklere sahip olabilirsiniz. Pembe ve şeftali tonlarda olan allık her ten rengine uygun ve kullanışlıdır. Bu tercihiniz ile doğal görünüm elde etmeniz kolay olacaktır. Son olarak, gün sonunda uyumadan önce mutlaka makyajınızı temizlemeyi ihmal etmeyin. Bu, cilt sağlığınız için gözden kaçmaması gereken bir öneme sahiptir.