Blog

Etkileyici Göz Makyajı Yapmak Düşündüğünüz Kadar Zor Değil!

Etkileyici goz makyaji yapmak dusundugunuz kadar zor degil

Baharın coşkusu etrafınızı sarmışken, bedeniniz uyanıp baharın o mutlu havasına karışıyorken, makyajınızı da bu enerjik ortama uyum sağlar hale getirmelisiniz. Peki, bunu ne şekilde mi yapacaksınız? Güzel gözler için makyaj sırları rehberimizde her şeyi açıklıyoruz!

Etkileyici Göz Makyajı Yapmak Düşündüğünüz Kadar Zor Değil!

etkileyici goz makyaji yapmak dusundugunuz kadar zor degil 1Çekici mi, anlamlı mı bakmak istiyorsunuz? Masum mu, yoksa vamp mı olmak istiyorsunuz? İlk olarak seçiminizi yapmalı, sonrasında ise renkli farları elinize almalı ve göz kapaklarınızı boyamaya başlamalısınız. İlk yapmanız ihtiyaç duyulan, göz kapağınıza göz altı kapatıcısı uygulamaktır. Böylece farın gerçek rengini ortaya çıkarır ve kalıcılığının artmasını sağlarsınız. Göz makyajı için iyi bir baz hazırlamak gerekir. Göz kapağının tümüne oldukça beyaz olmayan bir far sürerek zemini hazırlayabilirsiniz.

Birbirine yakın gözlerde, açık renkli farları, göz kapağının iç tarafına yakın uygulamalısınız. Birbirine uzak gözlerde, gözlerin yakınlaşması için koyu renkleri, göz kapağının iç tarafında kullanmalısınız. Farınızı sürerken fırça kullanmanız daha iyidir. Göz makyajınızın daha benzeşik olmasını ve buğulu bir görüntü oluşturmasını elde eden aparat fırçadır. Gölgede uygulanan farın aynısını göz altındaki kirpik diplerine kadar uygularsanız, daha derin bakışlar elde etmiş olmuş olursunuz.