Blog

Etkili Göz Makyajının Olmazsa Olmazları!

Etkili Göz Makyajının Olmazsa Olmazları

Göz makyajı bir makyajın olmazsa olmaz hatta en can alıcı kısmıdır. Göz makyajınızı uygun ve doğru yapmanız etkili ve çekici sonuçları beraberinde getirecektir. Makyajınızı ön plana çıkaran her zaman gözlerdir. İster çok renkli ister çok doğal ve hafif bir makyaj yapın göz makyajınıza her zaman önem vermelisiniz. Etkili göz makyajı yapmayı bilmeli ve uygulamalısınız. Peki nedir etkili göz makyajı yapmanın sırları?

Etkili Göz Makyajının Olmazsa Olmazları!

etkili goz makyajinin olmazsa olmazlariGöz makyajında yapılan en büyük hatalardan birisi göz farının oldukça abartılı bir şekilde ve renk olarak da dengesiz bir şekilde sürülmesidir. Renk dengesizliği yaşamamak için ise yapmanız gereken ilk olarak göz makyajına başlamadan önce kapatıcı ile renk eşitsizliklerini ortadan kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda göz makyajında renk tercihinizi hem gündüz ya da gece makyajına, hem gideceğiniz ortama hem de kıyafetinize göre belirlemelisiniz.

Koyu olan göz farları abiye ve gece kıyafetleri için uygun olduğundan günlük olarak yapacağınız göz makyajınızda ise daha doğal tonlardaki renkleri tercih ederek hem etkili hem de oldukça doğal duran bakışlara sahip olabilirsiniz. Günlük göz makyajında krem, açık kahve, açık mavi ve yeşil tonlarını, gideceğiniz davetlerdeki göz makyajınız için ise kırmızı, siyah, koyu mavi, yeşil renkleri tercih etmelisiniz.

Gölgeli ve dumanlı bakışlar her yıl olduğu gibi bu yılda oldukça moda. Bunun için yapmanız gereken şey ise hem göz farını gölgeli bir şekilde sürmeli hem de göz kalemi ile daha koyu gölgeler yaparak dumanlı göz makyajı elde etmek olmalıdır. Dumanlı göz makyajıyla daha çekici bir makyaj kompozisyonu elde edebilirsiniz.

Rimel kullanımı ise göz makyajında en önemli olgulardan birisidir. Bunun için ise kirpiklerinizi hem uzun hem de dolgun gösteren rimelleri tercih edebilirsiniz.

Gözaltı halkalarınız veya morluklarınız var ise bunun için de gözaltınıza makyaj yapmadan önce kesinlikle kapatıcı kullanmalısınız. Böylece gözleriniz daha genç ve dinamik bir görünüm kazanacaktır. Kapatıcı tercihlerinizi cilt renginize en yakın olandan yana kullanmalısınız. Aksi durumda hem doğal bir görünüm ede etmeyecek hem de gözaltı halkalarınız kaybolmayacaktır.