Blog

Evde Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Evde goz makyaji nasil temizlenir

Evde Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Evde göz makyajı temizleme işlemi kadınların en çok merak ettiği ve sıkıntı çektiği konulardan biridir. Göz çok hassas bir organ olduğu için, göz makyajı yaparken de, makyajı temizlerken de pek çok şeye özen göstermek, doğru bakım ve temizleme ürünlerini kullanmak gerekir. Aksi durumda göz sağlığını tehlikeye atabiliriz.

Evde Göz Makyajı Temizleme

evde goz makyaji nasil temizlenir 1Yapmış olduğunuz göz makyajınızı temizlerken öncelikle dikkat etmeniz gereken şey, göz için özel olarak üretilmiş temizleme ürünlerini kullanmanızdır. Göz çevresi deri yüzeyinin en inse ve hassas bölgesi diğer temizleme ürünlerinin kullanımı ile hasara uğrayabilir ve çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir.

Göz makyajı temizleme ürünü aynı zamanda kişiye özel olmalı, cilt yapısına uygun seçilmelidir. Üstelik göz makyajı temizlerken dikkat edilecekler arasında bir diğer önemli nokta da, içinde alkol bulunmayan temizleme ürünlerini kullanmaktır.

Göz makyajı temizleme işlemi yağlı bir temizleme ürünü ile yapılacaksa, asrından göz çevresindeki yapıları ıslak bir pamukla temizlemelisiniz. Göz çevresinde yağ salgılanması olmadığında, göz çevresi temizlenmez ise, bu bölgede şişlikler meydana gelecektir. Göz makyajını temizlerken disk ya da kare şeklindeki pamukları kullanın.

Göz makyajını silerken pamuğu az miktarda ıslatın. Pamuğa az miktarda temizleme ürünü dökülerek gözün üzerine yerleştirmeli 2-3 dakika kadar bekletmeli. Sonrasında hafif baskı uygulayarak dairesel hareketlerle ovuşturarak makyajınızı temizletin. Göz makyajı temizleme ürünü losyon ise, silme işlemine ilk olarak göz altında başlamalı içten dışa doğru nazik hareketler uygulanmalıdır.

Yazının başında da belirttiğimiz gibi göz makyajının temizliği kadar makyajı da son derece önemlidir. Bu nedenle makyaj malzemelerinizin kaliteli olmasına özen göstermelisiniz.