Blog

Eyeliner Bantla Nasıl Sürülür?

Eyeliner, kadınların göz makyajında kullanmış olduğu önemli bir kozmetik ürünüdür. Diplinera benzeyen yapısı ile dikkat çeken eyeliner, daha kalın bir fırçaya sahiptir. Dolayısıyla daha profesyoneller ve kalın çizgiler çekmek isteyenler için ideal bir makyaj malzemesi olarak tercih edilmektedir. Günümüzde pek çok kadın eyeliner çekmeyi çok istese de, genellikle eline yüzüne bulaştırmaktadır. Dolayısıyla bantla eyeliner sürme gibi basit yollar ve yöntemler için arayış içine girmektedir.

Eyeliner Sürme Teknikleri

Özellikle kedi göz makyajında tercih edilen eyeliner, gözde kuyruklu bir görünüm oluşturan ve dikkat çekici bir makyaj elde etmeye yardımcı olan bir üründür. Genellikle kadınlar kusursuz bir eyeliner çekebilme konusunda acemi olurken, her uygulama mutlaka taşma ya da simetrik olmayan kuyruklar oluşturmaktadır. Bu nedenle de eyeliner sürme teknikleri hakkında bilgi edinmeyi amaçlamaktadır.

Eyeliner çekme konusunda pek çok farklı yöntem uygulanmaktadır. Örneğin; açılı fırça yardımı ile kuyruklu eyeliner çekme, kaşık ya da kart kullanarak eyeliner çekme, bantla eyeliner sürme ve eller dik konumda olacak şekilde eyeliner çekme bu yöntemler arasında yer almaktadır.

Açılı fırça eyeliner uygulamasını kolaylaştıran bir materyal olurken, fırçanın açısı sayesinde gözün dış kısmına oluşturulacak olan kuyruğun izi verilmekte, ardından üzerine uygulama yapılmaktadır. Öte yandan kredi kartı, banka kartı, kartvizit ya da sıradan bir kağıt yardımı ile de bu işlemin gerçekleştirilebilmesi mümkün olurken, bu kartlardan herhangi birinin kuyruk oluşturulacak olan bölgeye sabitlenerek uygulamanın gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kaşıkla eyeliner çekmek de hemen hemen aynı şekilde uygulanmaktadır.

Eyeliner Bantla Nasıl Sürülür?

Kadınların en basit yolda eyeliner çekebilmek adına merak ettiği pek çok konu bulunurken, bunlardan biri de “Eyeliner Bantla Nasıl Sürülür?” sorusunun cevabıdır.

Bantla eyeliner çekmek için öncelikle 2 cm kadar küçük bir parça bandın göz dışındaki kuyruk oluşturulacak olan bölgeye dikkatlice yapıştırılması gereklidir. Sonrasında ise eyeliner fırçası ya da kalemi ile bu bandın hizasından çizgi çizilmelidir. Daha çok yuvarlak bir göz yapısına sahip olan kadınların çekik bir görünüm oluşturabilmek adına bu kuyruğu kaşa doğru uzatması gerekirken, kuyruğun üst eğrisini çekebilmek için çizilen çizginin uç kısmından itibaren incelerek çizilmeli ve gözün dış kısmına doğru biraz daha kalınlaşmalıdır.