Blog

Eyeliner Çeşitleri ve Özellikleri!

Eyeliner Çeşitleri ve Özellikleri

Eyeliner, makyajda yarattığı etkiden dolayı vazgeçilemez bir üründür. Makyajda bir klasik ve her zaman modası geçmeyen bir ürün olan eyeliner, bazen tek başına bile etkili olabiliyor. Sadece eyeliner çekip tüm günü geçirebilirsiniz. Ancak eyeliner sürmekte ayrı bir konu. Tamamen iyi bir çizgi çekebilmek günlerinizi, aylarınızı alabilir. Bu zorluktan müzdarip kadınlar için düşünülmüş, işinizi kolaylaştıracak eyeliner çeşitleri tasarlandı. Birbirinden farklı, işimizi kolaylaştıran harika eyeliner çeşitlerini birlikte inceleyelim.

Jel (Krem) Eyeliner

eyeliner cesitleri ve ozellikleriBu eyeliner formu, jel yani kremsi bir yapıya sahiptir ve kesik uçlu eyeliner fırçası ile uygulanır. Bu formda bir eyeliner kullanan ve yeni başlamış kadınlar için kullanımı biraz zor olabilir. Ancak, uzmanlaştıkça, eyeliner ile yapılmak istenen kalınlık, incelik ve uzunluk jel (krem) eyeliner ile kolayca yapılabiliyor. Makyajın uzmanları da daha çok bu eyeliner çeşidini tercih ediyorlar.

Likit Eyeliner

eyeliner cesitleri ve ozellikleriKullanımı oldukça zor ve uzmanlık isteyen likit eyeliner ile çizgi çekmek biraz sıkıntılı bir süreç. Açık ve sulu kıvamda bir dokuya sahip olduğundan dağılmaya ve akmaya müsait bir yapısı var. Kusursuz bir çizgi çekmek için, likit eyeliner ile deneme yanılma yoluyla kendimize özgü bir teknik bularak uygulayabiliriz.

Kalem Eyeliner

Kullanım kolaylığı açısından pratik ve bu yüzden çokça tercih edilen eyeliner çeşitlerinden olan kalem eyeliner bu işi gerçekten kolaylaştırıyor. Gözde alt, üst ve iç kısımlara kolayca sürülebiliyor. Suya ve neme dayanıklı üretilmiş olanları da ayrıca cezbedici bir özellik oluyor. Yeni sezonda makyaj trendi olduğu üzere kalem eyeliner’ı siyah yerine farklı renklerini kullanabilirsiniz. Renkli eyeliner’lar bu sezon çok moda.

Keçe Uçlu Eyeliner

Eyeliner sürmekte başarılı olamamış ve cesaret edemeyen kadınlar için kullanışlı ve kolaylık sağlayan bir eyeliner çeşidi. Kalın uçlu ve keçeli kalemi andıran yapısı ile oldukça kullanışlı ve sürmesi diğerlerine göre daha kolay. Sürüldüğü anda kuruduğu için dağılma gibi bir riski yok. Ayrıca oldukça kalıcı bir eyeliner çeşidi olduğunu söyleyebiliriz.

Hangi eyeliner çeşidinini kullanacaksanız kullanın eğer ilk kez eyeliner sürecekseniz ilk aşamada evinizde mutlaka denemeler yapmalısınız. Aksi durumda beklenmedik sonuçlar ile karşı karşıya kalabilir, sinirlenebilirsiniz.