Blog

Eyeliner Göz İçine Sürülür mü?

Kozmetik sektöründe önemli bir yere sahip olan eyeliner, günümüzde hemen hemen her kadının makyaj çantasında yer almaktadır. Günlük makyajda dahi kullanılabilen bu ürün, gözlerin daha keskin ve şık görünmesini sağlayabilmektedir. Günümüzde birbirinden farklı eyeliner çeşitleri bulunurken, en sık kullanılanlar ise jel, kalem ve likit eyeliner olarak bilinmektedir.

Kadınların büyük çoğunluğu bu kozmetik ürününü kullanmayı sevse de, uygulama konusuna sıkıntılar yaşayabilmektedir. Eyeliner fırçası açısından kalın bir yapıya sahip olduğundan daha çok kalın çizgiler çizilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle de kullanımı biraz daha zorlaşabilmektedir. Yeni başlayanlar için pek çok eyeliner sürme teknikleri bulunurken, bu ürün yalnızca göz kapağına uygulanmaktadır.

Eyeliner Göz İçine Sürülür mü?

Günümüzde kadınların bu ürün ile alakalı merak ettiği konulardan biri de “Eyeliner Göz İçine Sürülür mü?” sorusunun yanıtı gelmektedir.

Eyeliner, yalnızca göz kapağına, kirpiklerin bittiği bölgeye uygulanabilecek olan bir üründür. Dolayısıyla kesinlikle göz içine uygulanmamalıdır. Ancak eyelinerı tamamlamak ve desteklemek için göz içine göz kalemi kullanılarak bir uygulama gerçekleştirilebilmektedir.

Göz İçine Sürülen Eyelinerın Zararları Nelerdir?

Kişisel bakım konusunda dış görünüşüne önem veren kadınlar göz kapaklarından ziyade göz içine de zaman zaman eyeliner sürebilmektedir. Ancak eyelineri göz içine sürme ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Örneğin; gözlerin buğulu görmeye başlaması, göz enfeksiyonu ve hatta görme kaybına varana kadar ortaya çıkabilen görme sorunları, eyelineri göz içine sürme zararları olarak gösterilebilmektedir.

Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak adına eyelinerin göz içine temasından kaçınılması oldukça önemlidir. Ancak göz içinde eyeliner çeşitlerinden yalnızca göz kalemi kullanılabilmektedir.

Eyeliner Nasıl Kullanılır?

Eyeliner kullanımı sanıldığı kadar zor olmamakla beraber dikkat gerektiren bir uygulamadır. Göz şekline göre farklı eyeliner modelleri ile gerçekleştirilen bu uygulamada eyeliner çekme aparatlarından da destek alınabilmektedir. Göz kapağında kirpiklerin bitişine yakın olan bölgeye göz pınarlarından itibaren dışına doğru çekilen eyeliner, gözün dış kısmında da kuyruklu bir şekilde bitirilmektedir.

Kadınlar için önemli bir yere sahip olan ve her kadın tarafından kullanılan bu ürün, piyasada pek çok farklı eyeliner fiyatları ile satışa sunulmaktadır. Bu fiyatlar oldukça uçuk olabileceği gibi herkesin ulaşabileceği eyeliner fiyatları da bulabilmek mümkündür. En uygun eyelinerları sitemizden inceleyebilirsiniz.