Blog

Eyeliner Uygulamanın Formülü Nedir?

eyeliner uygulamanin formulu nedir 1

Favori güzellik ürünlerinden eyelinerlar makyaj rutinlerimizin vazgeçilmezlerinden. Kalem, jel veya likit olmak üzere birçok formları mevcut. İstediğiniz göz makyajını elde edebilmeniz için birçok seçenekte yaratıyor bu durum. Dolayısıyla favori ürünümüz olan bu eyelinerları bu yazımızda incelemeye aldık. Bu birçok seçenek arasında doğru seçeneği yapabilmeniz için yazımız size büyük ölçüde yardımcı olacaktır.

Kalem Eyeliner

Her kadının makyaj çantasında basit bir göz kalemi mutlaka vardır. Göz kalemleri hem çok yönlü hem de uygulaması ile oldukça çok tercih edilir. Kalem eyelinerı üst ve alt kirpiklere belirginlik vermek, dağıtarak dramatik dumanlı göz etkisi yaratmak gibi birçok şekilde kullanabilirsiniz. Kirpik çizgisine olabildiğince yakın bir uygulama için kaleminin ucunun açık olmasına dikkat edilmelidir. Yumuşak uçlu bir kalem olmasına özen göstermelisiniz. Bu durum göz derisinin zarar görmesini önleyecektir.

Öneri: En yumuşak uygulama için, göz kaleminizin ucunu parmaklarınızla ısıtabilir, kısa hareketlerle uygulayabilirsiniz.

Krem ve Jel Eyeliner

eyeliner uygulamanin formulu nedir 2eyeliner uygulamanin formulu nedirUygulama esnasında elleriniz titriyorsa krem ve jel eyeliner, likit eyeliner’a göre harika birer alternatif olacaktır. İkisi de düzgün çekilen eyeliner uygulaması için birebir. “Cat eye” tarzı bir eyeliner uygulaması için açılı bir fırça kullanmalısınız. Daha ince bir çizgi istiyorsanız daha ince bir fırça tercih etmelisiniz. Krem ve jel formüller, ince bir uygulama içinde harikadır. Çünkü fırçalar rengi tam olarak kirpik hizanda sürmenizi sağlar. Özellikle yaz aylarında uzun süre dayanıklı olan bir eyeliner formülü tercih etmelisiniz.

Likit Eyeliner

Eyeliner uygulaması tüm formüllerle elde edebilse de, en belirgin ve en düzgün çekim için en uygun olan likit formdaki eyelinerdır. Likit eyeliner, göz kapakları düşük ve yağlı ciltler için biçilmiş kaftan niteliğinde. Çünkü uygularken sıvı olsalar bile, kuruduktan sonra dağılma olmuyor. Bunun yanı sıra, elinizin altında temiz kulak çubukları bulundurmalısınız. Sürerken olabilecek kaymadan kaynaklı hatalı kısımları kolaylıkla kulak çubuğu yardımıyla düzeltebilirsiniz. Seçeceğiniz ürün fırçasının, küçük ve ince olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece uygulamayı daha kontrollü yapabilirsiniz. Kalın bir çizgi çekmek istiyorsanız fırçayı daha fazla bastırarak uygulayabilir ya da çektiğin çizginin üzerine birkaç kat daha geçebilirsiniz.