Blog

Eyeliner ve Göz Kalemleri!

eyeliner ve goz kalemleri

Eyeliner ve Göz Kalemleri

Göz makyajı yüz makyajının en önemli kısmıdır. Göz makyajı tüm makyajın en belirgin gözlemlendiği, aynı zamanda doğru yapıldığı zaman sizi en çekici ve güzel gösteren özelliğe sahiptir. Hepimizin bildiği ufak makyaj sırları mutlaka vardır. Ama herkes bu sırları başkalarına söylemez. Bu ufak makyaj sırlarını sizin için araştırdık. Eyeliner ve göz kalemleri ile ilgili az bilinenleri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Beyaz eyeliner gözlerinizi daha canlı göstererek uyanık bir görünüm elde etmenizi sağlar. Gözlerinizin üstüne rutin siyah kalem ya da eyeliner sürüdükten sonra, alt kirpik diplerinize beyaz kalem uygulayabilir, isterseniz göz kapaklarınıza uygulayarak farklı tarz da yakalayabilirsiniz.

Siyah eyelinerın üretilme amacı aslında gözlerin zararlı UV ışınlarından korumasını sağlamaktı. Güneşli yaz günlerinde siyah eyeliner sürmek için güzel bir sebep. Aynı zamanda kalıcı ve akmayan eyelinerler sıcak ve yaz günlerinin vazgeçilmeleri arasında.

Eyeliner ve Göz Kalemlerieyeliner ve goz kalemleriKuyruklu eyelinerı hem alt hem de üst kirpik diplerinize aynı anda uygulayabilirsiniz. Zıt veya uyumlu renklerle harika bir kontrast yakalayarak, iki farklı eyeliner edinebilirsiniz. Böylece bu güneşli günlerde, görünümünüze farklı bir makyaj stiliyle renk katmış olacaksınız.

Hepimizin yaşadığı bir durum olan her iki gözde çekilen çizgi eşit olmayınca kalınlaştırmak zorunda kalmamızdır. Aslında gözlerinize uyguladığınız eyeliner kalınlıkları farklı olduğunda diğerini kalınlaştırmak zorunda değilsiniz. Eğik açılı temiz bir eyeliner fırçasına göz makyaj temizleyicini döküp kusurlu kısımları silip düzeltebilirsiniz. Pamuklu çubuk da aynı anlamda size yardımcı olacaktır.

Eyelinerı düzgün bir çizgi halinde uygularken zorluk çekiyorsanız, jel yapılı eyeliner kullanabilirsiniz. Ayrıca düz bir çizgi yerine, fırçayla noktalar yapıp bu noktaları birleştirerek eyelinerı çizgi haline getirerek kolayca sürebilirsiniz.

İpucu: Kuyruklu eyeliner yaparken öncelikle kuyruğu aşağıdan yukarı doğru çizmeli ve daha sonra çizgi kısmına geçirmelisiniz.

Kalitesiz ve etkili olmayan bir göz kaleminiz varsa, problem değil. ’80’lerin kadınlarından esinlenerek, kalemi sürmeden önce ısıtma yöntemiyle etkili bir görünüm elde edebilir ya da Hedisam üzerinden göz kalemlerini inceleyebilir, hemen sipariş oluşturabilirsiniz.