Blog

Eyelinerı Nasıl Kullanmalıyım?

Eyelinerı Nasıl Kullanmalıyım

Eyeliner gözlerin şeklini belirginleştirir. Ancak eyeliner sürerken çok dikkatli olmak gerekir. Eyeliner gözü en güzel gösteren kozmetik ürünleri arasında yer alsa da aynı zamanda kadınları en çok uğraştıran makyaj malzemelerinden biridir. Makyaj yapmanın püf noktalarından biri göz makyajını en sona bırakmaktır. Bu hem göz makyajının diğerlerine göre daha önemli olması hem de daha fazla ayrıntı içermesidir. Bu ayrıntılardan biri de eyeliner sürmektedir. Eyeliner hatalı sürüldüğü zaman tüm bazen tüm göz makyajının silinmesi ve tekrar uygulanması gerekebilir. Bu nedenle öncesinde pek çok kez deneme yapılmalı, kendine en uygun eyeliner türü belirlenmeli, aceleniz varsa eyelinerdan uzak durmalısınız. Acele yapılan eyeliner hem olmaz hem de gidilecek yere geç kalınmasına neden olur.

Bana Hangi Eyeliner Rengi Daha Çok Yakışır?

Eyelinerın çok ince bir çizgi halinde yapılması gerekir. Siyah eyeliner sadece koyu renk saçlı ve koyu renk tenli kadınlar içindir, diğerleri için koyu kahverengi yeterlidir. Açık tenlilere yumuşak kahverengiler, boz kahveler ve gri tonları yakışır. Kalemler sıvı olanlardan daha yumuşak bir görünüm verir ama en etkilisi koyu renk toz far ve minik sivri uçlu bir fırçayla çizilmiş bir çerçevedir.

Hangi Eyeliner Türünü Kullanmalısınız?

eyelineri nasil kullanmaliyimSıvı eyelinerlar sert bir çizgi oluştururlar; uygulanmaları ve bir hata yaptığınızda silinmeleri zordur. En iyisi onu profesyonellere bırakmaktır. Ancak mutlaka kullanacaksanız parmağınızla göz kapağınızı gerili tutarak aşağıya doğru bakmalı ve üst gözkapağınıza, kirpik diplerine mümkün olduğunca yakından, tek bir hareketle ince bir çizgi çekmelisiniz. Önce dış kenarda bitirmeli ve dışarı doğru uzatmamalısınız.

Çoğu kadın eyelinerı sadece üst göz kapağında kullanır. Alt göz kapağınızda hiç çerçeve yoksa sadece nokta vuruşlar veya tüy gibi dokunuşlarla çok yumuşak bir çizgi çekebilirsiniz. Eyeliner, kirpiklerle ve farla karışmış halde olduğunda daha iyi görünür. Kalem daha zarif, daha az sert görünür ve uygulanması daha kolaydır. Aynı zamanda ince yerine kalın eyeliner tercih ediyorsanız diğer makyajınızı biraz daha pasif tutmalısınız. Aksi durumda yüzünüz çok makyajlı görünür ve bu görüntü pek de istemeyen bir durumdur.