Blog

Fondöten Bazı Nasıl Kullanılır?

Fondoten bazi nasil kullanilir 2

Fondöten bazı, günümüzde insanların en sık kullanmış olduğu makyaj malzemelerinden biridir. Ciltte adeta bir astar görevi üstlenen fondöten bazı, makyajın ilk adımı olarak uygulanan ve daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayan bir kozmetik ürünüdür.

Fondöten fiyatları ile hemen hemen aynı seviyede olan baz fiyatları, çoğu zaman her bütçeye hitap edebilmektedir. Kimi fondöten fiyatları daha yüksek olurken, kimileri ise oldukça uygun olabilmektedir.

Fondöten Bazı Nedir?

Makyaj ve kişisel bakım konusunda önemli bir yere sahip olan fondöten bazı, makyaj bazı olarak da bilinmektedir. Fondöten ile cilt arasında bariyer oluşturan bu ürün, teni pürüzsüzleştirebilmektedir. Bu sayede fondöten ya da pudra türünden kozmetik ürünleri pürüzsüz bir yapıya kavuşan cilt üzerinde uygulandığında daha başarılı ve kusursuz sonuçlar elde edilebilmektedir.

Fondöten Bazı Nasıl Kullanılır?

Fondoten bazi nasil kullanilirFondöten bazı kullanımı oldukça kolay olan bir üründür. Makyaja başlamadan önce cildi yıkayıp temizleyen ve uygulayama hazır hale getiren kişiler fondötenden önce fondöten bazını cildine uygulayabilmektedir. Profesyonel bir makyaj için gerekli olan fondöten bazı, bazı kadınlar tarafından cilde yedirilen nemlendirici sonrasında da kullanılabilmektedir. Yani yüzün temizlenmesinin ardından önce nemlendirici, sonra fondöten bazı ve en sonunda da fondöten uygulanabilmektedir.

Fondöten Bazı Ne İşe Yarar?

Fondöten bazının en önemli faydası, pudra ya da fondöten gibi ürünlerin ciltte daha kusursuz ve profesyonel bir etki göstermesini sağlamaktır. Cildin pul pul dökülmelerini engelleyen bu baz, aynı zamanda cilt ile fondöten arasında bir bariyer görevi üstlenmektedir. Öte yandan akne, siyah nokta, sivilce, yara izleri ve bunun gibi cilt kusurlarını daha etkili bir şekilde kapatılmasına yardımcı olabilmekte, makyajın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilmekte, fondöten tonlarının daha etkili olmasını, ayrıca cildi besleyip yağlı ciltlerin matlaştırılmasını, kuru ciltlerin ise parlamasını sağlayabilmektedir.

Fondöten Bazında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Genellikle fondöten markaları tarafından üretilen fondöten bazı, kullanılması zorunlu olmayan ancak profesyonel makyajın olmazsa olmazlarından olan bir üründür. Bu ürünün kullanımında ise dikkat edilmesi gereken en önemli husus cilt tipine ve kullanım amacına uygun olan bir baz seçimidir. Kuru yağlı ve karma ciltler için farklı özelliklerde üretilen makyaj bazı, aynı zamanda gözenekleri küçülten, çizgilerin görünümünü ortadan kaldıran, matlaştıran, aydınlatan ya da pürüzsüzleştiren niteliklere sahip olabilmektedir. Bu nedenle fondöten önerisi konusunda dikkatli olunmalıdır.