Blog

Fondöten Bazı Nasıl Kullanılır?

Daha çok makyaj bazı olarak ifade edilen fondöten bazı, kadınların kullanmış olduğu makyaj malzemelerinden biridir. Fondötenin daha verimli kullanılabilmesi için bir tür astar görevi üstlenen fondöten bazı, günümüzde pek çok farklı marka tarafından üretilmektedir.

Fondöten Bazı Nedir?

Fondöten bazı, makyaja başlamadan önce cilde sürülen ve fondöten ile makyajın daha uzun süre kalmasını sağlayan ve cilde canlı ya da mat bir görünüm kazandıran kozmetik ürünüdür. Kişisel bakım konusunda makyajın ilk aşaması olarak uygulanan fondöten bazı, fondöten ile cilt arasında bir tür astar ya da bariyer görevi üstlenmektedir.

Ciltte bir tür katman oluşturan fondöten bazı, ciltte pürüzsüz bir etki oluşturmaktadır. Bu sayede üzerine uygulanan fondöten ile daha kusursuz bir cilt yapısı ve görünümü elde edilebilmektedir.

Nasıl Kullanılır?

Kozmetik sektöründe önemli bir yere sahip olan fondöten bazı, uygulaması oldukça basit bir üründür. Makyaja başlamadan önce kişinin cildini temizlemesi ve arındırması gereklidir. Gerekli görüldüğünde kuru ciltler için nemlendirici de sürülebilmektedir. Ardından fondöten bazı tıpkı fondöten gibi uygulanmalıdır. Bu noktada piyasada ürün temini sağlayan fondöten markaları aynı şekilde makyaj bazı da üretmektedir. Bu şekilde dilediğiniz fondöten bazını temin edebilirsiniz. Bu işlemin üzerine de fondöten uygulanarak cildin kusursuz görünüme kavuşması sağlanabilmektedir.

Makyajda Fondöten Bazı Kullanmak Zorunlu Mudur?

Makyajda fondöten bazı kullanmak elbette ki zorunlu bir uygulama değildir. Bunun yerine direkt olarak fondöten tonları kullanılabilmekte ya da daha farklı uygulamalar yapılabilmektedir. Ancak daha başarılı bir cilt görünümü elde edebilmek ve fondötenin tam anlamıyla görevini yerine getirmesi için kullanılması tavsiye edilmektedir.

Cilt Tipine Göre Fondöten Bazı Nasıl Olmalıdır?

Tıpkı fondöten gibi fondöten bazını da tercih ederken cilt tipini göz önünde bulundurmak gerekir. Yağlı, kuru ve karma cilt tipine özel olarak farklı farklı bazlar bulunmaktadır. En doğru bazı tercih etmek için mutlaka uzmanlar tarafından sunulan fondöten bazı önerisi dikkate alınmalıdır.

Yağlı bir cilt yapısına sahip olanların mutlak mat görünüm sağlayan bir baz ve fondöten kullanması gerekir. Üstelik bu özellikte fondöten fiyatları da her bütçeye hitap edebilmektedir. Kuru cilt yapısına sahip olanların ise nemlendirici özellikteki bazı tercih etmesi gerekmektedir. Bu türden baz ve fondöten fiyatları da uygun olabilmektedir.