Blog

Fondöten Göz Çevresine Uygulanır mı?

Fondöten, günümüzde pek çok kadının sıklıkla kullanmış olduğu makyaj malzemelerinden biridir. Günlük makyajda da dahi kullanılabilen bu kozmetik ürünü, cilt kusurlarını örtmeye, sivilce, akne, siyah nokta ya da yara izlerini gizlemeye ve daha kusursuz bir cilt görünümü elde etmeye yardımcı olmaktadır. Kadınlar için en önemli ürünlerden biri olarak kullanılan fondöten, daha çok yüz ve boyun bölgesine uygulanmaktadır. Dolayısıyla bu ürün hakkında sorulan “Fondöten Göz Çevresine Uygulanır mı?”  sorusunun cevabı merak konusu olmaktadır.

Fondöten Göz Çevresine Uygulanır mı?

Kozmetik sektöründe önemli bir yere sahip olan fondöten, cilt tonunu eşitlemek, kusurları örtmek, makyajın daha kalıcı ve güzel görünmesini sağlamak amacıyla yüz ve boyun bölgesine uygulanmaktadır. Bu kapsamda göz ve çevresine de fondöten uygulayabilmek mümkündür. Ancak daha profesyonel ve kalıcı bir göz makyajı için kapatıcı uygulanması daha faydalı olacaktır. Kapatıcılar fondöten fiyatlarına kıyasla daha uygun olması ile bilinir.

Fondöten Başka Nasıl Kullanabilirsiniz?

Fondöten tonları genellikle farklı tonlarda cilt yapısına sahip olan insanlar için geliştirilmektedir. Her insanın cilt renginin tonu birbiri ile aynı olmadığından bu denli çok renk tonları geliştirilmektedir. Bu sayede daha güzel bir cilt görünümü sağlanabilmektedir.

Fondöten markalarında kullanım amacı cildi makyaja hazırlamak da kötü görünümleri ortadan kaldırmaktır. Dolayısıyla yüz dışında herhangi bir bölgeye uygulanması pek mümkün değildir. Yüze uygulanırken de ilk olarak cildin temizlenmesi ve nemlendirilmesi gereklidir. Ardından bir fondöten fırçası ya da süngeri yardımı ile bu uygulamayı gerçekleştirebilmek mümkündür.

Fondöten Uygulamasında Hangi Materyaller Kullanılır?

Kişisel bakım ve güzel görünüm konuların dikkat eden kadınlar fondötene de ayrı bir önem verdiğinden bu şekilde profesyonel uygulamalar gerçekleştirmektedir. Ancak sıvı forma sahip olan fondötenin yüze el ile uygulanması da mümkündür.

En İdeal Fondöten Nasıl Olmalıdır? Fondöten Önerisi…

İdeal bir makyaj için önemli kozmetik ürünlerinden olan fondöten, tüm makyajın seyrini etkileyecek bir üründür. Dolayısıyla pek çok kadın yoğun kapatıcılık için fondöten önerisi arayışına girmektedir. İdeal bir fondöten için önemli olan kapatıcı özelliğine sahip olması ile beraber cilt tonuna uyumlu olması, kusurları örtebilmesi ve cilt tonunu eşitlemesidir. Dolayısıyla fondöten fiyatlarından önce bu gibi özelliklere dikkat edilmelidir.