Blog

Fondöten ile BB Krem Arasındaki Farklar!

Fondoten ile bb krem arasindaki farklar 2

Kişisel bakım, günümüzde pek çok insanın güzel görünmek adına dikkat ettiği hususlardan biridir. Genellikle insanlar dışarı çıkarken, işe giderken ya da günlük hayatında cilt bakımına yapmaya ve makyajsız çıkmamaya özen gösterirken, kozmetik sektörü de bu konuda insanlara destek olmaktadır. Fondöten ve BB krem gibi kozmetik ürünleri sektörün insanlara sunmuş olduğu ürünler arasında yer alırken, bugün pek çok insan günlük yaşamında bu gibi ürünleri kullanmaktadır.

Fondöten ile BB Krem Arasındaki Farklar

Fondöten ve BB krem çoğu zaman kadınları kullanmış olduğu makyaj malzemelerinden bazılarıdır. Bu iki ürün yapı itibari ile her ne kadar birbirine benzese de fondöten ve BB krem arasındaki farklar oldukça fazladır. Özelliklerinin başka oluşu, renk seçeneklerinin farklılık göstermesi, fiyat farkı ve bu gibi faktörler bu iki ürün arasındaki farklılıklara birer örnek olarak gösterilebilmektedir.

Fondötende Renk Tonları Oldukça Geniş

Fondoten ile bb krem arasindaki farklar 1BB krem renkli bir nemlendirici olarak bilinmektedir. Fondöten ise cilt kusurlarını örten ve cilt tonunu eşitleyen bir üründür. Dolayısıyla BB krem renk seçenekleri sınırlı sayıda olurken, fondöten tonları oldukça zengin alternatiflere sahiptir.

BB Krem Cildi Nemlendirme Özelliğine Sahip

Fondöten ve BB krem arasındaki farklardan bir diğeri ise BB kremdin cildi nemlendirme ve besleme özelliğinin olmasıdır. Sıradan bir nemlendiriciden farklı olarak cilt tonuna yakın renklere sahip olan bu ürün, pek çok kadının tercihleri arasında yer almaktadır. Üstelik günümüzde fondöten markaları tarafından da üretilebilmektedir.

Fiyat Farkı Mevcut

Fondöten fiyatları BB kremlere kıyasla biraz daha maliyetli olabilmektedir. Ancak buna rağmen hemen hemen her insanın bütçesine uygun fondöten fiyatları bulabilmesi de mümkündür. Bunun yanı sıra BB krem fiyatları da oldukça uygun olurken, günlük olarak cildine bakmak isteyenlerin tercihleri arasında yer almaktadır.

Fondöten Profesyonel Makyajın Olmazsa Olmazı

BB krem kadınların günlük yaşamında günün her saatinde kullanabileceği bir kozmetik ürünüdür. Fondöten ise daha çok makyajların vazgeçilmez ürünü olarak tercih edilmektedir. Üstelik fondöten cilt kusurlarını kapatan, cildin tonunu eşitleyen ve makyajın daha profesyonel görünmesini sağlayan bir ürün olurken, BB kremin bu gibi özellikleri bulunmamaktadır. Bu nedenle makyaj uzmanlarının büyük çoğunluğu profesyonel makyajlarda fondöten önerisinde bulunmaktadır.