Blog

Fondöten ile BB Krem Arasındaki Farklar!

Fondöten, uzun yıllardır kozmetik sektöründe yer alan ce her makyajda kullanılan makyaj malzemelerinden biridir. Ciltteki kötü görünümü ortadan kaldıran ve pürüzsüz bir görünüm kazandıran fondöten, genellikle yoğun bir kapatıcı özelliğine sahip olması ile bilinmektedir. BB krem de genellikle cilt bakımı ve makyajda kullanılan bir kozmetik ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Fondöten kadar kapatıcı etkisi bulunmayan bu ürün, daha çok cilt rengi ile uyumlu olan bir tür nemlendirici ve bakım kremi olarak kullanılmaktadır.

Fondöten ile BB Krem Arasındaki Farklar

Günümüzde pek çok kadın, Fondöten ile BB Krem Arasındaki Farklar konusunda yeterli bilgiye sahip değildir. Dolayısıyla hangisini nerede kullanacağı konusunda kararsızlık yaşamakta ya da her ikisini aynı amaçla kullanmaktadır. Doğru ve etkili bir makyaj için fondöten ile BB krem arasındaki farkların bilinmesi gereklidir.

BB krem cildi güzelleştirmek ya da kusurları örtmek yerine hem renklendirmek, hem de cildi beslemek için geliştirilmiş olan bir üründür. Fondöten ise bunun aksine ciltteki kusurları örtmek ve cilt tonunu eşitlemek gibi amaçlar doğrultusunda geliştirilmiştir. Dolayısıyla en hafif fondöten markaları bile BB kremlerden daha etkili olabilmektedir.

BB Krem Nasıl Kullanılır?

BB krem daha çok günlük makyajda ya da günlük kişisel bakım uygulamalarında kullanılabilmektedir. Fondöten fiyatları ile kıyaslandığında oldukça uygun olan BB krem, cildin temizlenmesinin arından krem gibi cilde uygulanabilmektedir. Ancak BB krem kullanırken tercih edilen tona dikkat edilmesi gereklidir. Fondöten tonları gibi BB krem tonları da bulunmakta ve kadınlar cilt tonuna uygun BB kremi tercih etmektedir.

Fondöten Nasıl Kullanılır?

Fondöten kullanımı oldukça kolaydır. Cilt temizliği ve makyaj bazından sonra uygulanan fondöten, yüze ve boyun bölgesine bir sünger ya da fırça yardımı ile iyice yayılarak sürülebilmektedir. Bu sayede uygun fondöten fiyatları ile pürüzsüz bir cilt görünümü elde edilmektedir.

Fondöten Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Fondöten seçiminde dikkat edilmesi gereken pek çok konu bulunmaktadır. Örneğin; fondötenin cilt tipine ve tonuna uyumlu olması, SPF içermesi, cilt bakımına destek olması gibi özelliklere dikkat edilmelidir. Bunun için uzmanların fondöten önerisi göz önünde bulundurulabilmektedir.

BB Krem Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

BB krem tercihi de en az fondöten kadar önemlidir. Yağlı, kuru ve karma cilt tipine göre BB krem bulabilmek mümkün olurken, cilt tonu, içeriğindeki bileşenler, cilde sağlamış oldukları, güneşe karşı koruyuculuğu gibi konular da önemlidir.