Blog

Fondöten ile CC Krem Arasındaki Farklar!

6128 buhara 50m 3915 4

Kadınların büyük çoğunluğu çevresindekilere güzel görünebilmek adına kişisel bakım konusuna hassas yaklaşmakta ve sıklıkla makyaj yapmaktadır. Bu doğrultuda günümüzde kullanılan birbirinden farklı kozmetik ürünleri bulunurken, fondöten ve CC krem bu ürünlerden yalnızca bazılarıdır.

Fondöten kadınların sivilce, yara ya da akne türünden cilt kusurlarını kapatan, cildin daha sorunsuz ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olan bir kozmetik ürünüdür. Bir makyajın olmazsa olmaz uygulamalarından biri olarak kabul edilen bu ürün, günümüzün en sık kullanılan makyaj malzemesi olarak kabul edilmektedir.

CC krem ise son derece ince bir yapıya sahip olan, cildin eşitsizliklerini örtmeye ve cildi dengelemeye yarayan likit formdaki bir ten ürünüdür. CC krem markaları çoğu zaman değişiklik gösterirken, kadınlar bu ürünü genellikle ciltteki renk eşitsizliklerini gidermek amacıyla uygulamaktadır.

Fondöten ile CC Krem Arasındaki Farklar

Fondöten ile CC krem arasındaki farklar değişiklik gösterirken, bunlardan en önemlisi her iki ürünün de farklı amaçlara hizmet ediyor olmasıdır. Örneğin; fondöten cilt kusurlarını örtmek ve cildi tek bir tonda birleştirmek amacıyla kullanılırken, CC krem ise kusurları örtmeye yetecek kadar güçlü olmamakla beraber ciltteki kızarıklıkları, sarılıkları ya da leke görünümlerinin azaltmaya yardımcı olmaktadır. Üstelik fondöten kullanımı çoğu zaman tek başına yeterli gelirken, CC krem kullanımı ise yeterli gelmemektedir. Bu gibi durumlar da fondöten ile CC krem arasındaki farklar olarak gösterilebilmektedir.

Fondöten Nasıl Kullanılır?

Makyaj malzemeleri arasında önemli bir yere sahip olan fondöten makyajın temelini oluşturan bir üründür. Dolayısıyla fondöten kullanımı da dikkat gerektirmektedir.

Bu ürünün kullanımında fondöten önerisine bakılacak olursa; makyaja başlamadan önce mutlaka baz kullanılması tavsiye edilmektedir. Ardından bir fırça, sünger ya da el yardımı ile bu ürünü tüm yüze ve boyun bölgesine uygulamak gerekir. Tercih edilecek fondöten markaları ise değişiklik gösterirken, bu ürünü cilt ile uyumlu olması da oldukça önemlidir.

CC Krem Nasıl Kullanılır?

Kullanım konusunda CC krem önerisi ise daha basit olmakla beraber fondöten önce uygulanması tavsiye edilmektedir. Uygulaması ise fondötende olduğu gibi olmalıdır. Günümüzde tercih edilebilecek çeşitli CC krem markaları bulunurken, bu ürünün cilt tipine uyumlu olmasına dikkat edilmelidir.