Blog

Fondöten ile Morluk Kapatmak Mümkün!

babil

Fondöten, pek çok kadının kullanmış olduğu en temel makyaj malzemelerinden biri olurken, kozmetik sektörünün de hayati önem taşıyan ürünlerinden biridir. Bu doğrultuda sektörde birbirinden farklı onlarca fondöten markaları ile karşılaşabilmek mümkün olurken, bu ürünlerin en önemli görev ve işlevleri cilt kusurlarını örtmek ve daha kusursuz bir cilt görünümüne kavuşulmasını sağlamaktır.

Cilt kusurlarını örtmesi ve cilt renginin eşitlenmesini sağlaması ile bilinen fondöten, aynı zamanda özelliklerine göre morlukları da kapatabilmektedir. Bazı insanlar çeşitli nedenlerden dolayı cilt morarmaları ve göz altı morlukları ile karşı karşıya kalırken, bu gibi sorunların önüne geçebilmek adına çeşitli yöntem arayışlarına girmektedir. Bu gibi durumlarda fondöten ile morluk kapatmak mümkün olurken, tercih edilen fondötene ve özelliklerine dikkat etmek gerekir.

Fondöten ile Morluk Nasıl Kapatılır?

Fondöten ile morluk kapatmak işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, tercih edilen fondöten markaları ve bu markaların kapatıcı özelliğidir. Bazı markaların ürünlerinde yeteri kadar kapatıcılık özelliği bulunmadığından, bu ürünler ile morlukları kapatabilmek mümkün olmayabilir. Dolayısıyla ekstra bir kapatıcıya ihtiyaç duyulabilmektedir.

Kişisel bakım ve dış görünüşüne önem veren kadınların morluk sorunundan kurtulabilmek için yoğun kapatıcılık özelliği taşıyan fondötenleri tercih etmesi gerekmektedir. Bu özellikteki fondötenlerin ise uygulama açasında sünger ya da fırça kullanılması önemlidir. Bu sayede fondötenin mor görünen bölgelerde daha eşit ve kolay dağılması sağlanabilmektedir.

Ekstra Kapatıcı Gerekli Midir?

Bu gibi durumlarda genellikle uzmanların fondöten önerisi dikkate alınırken, bazı markalarda kapatıcılık tek başına yeterli gelmediğinden ekstra bir kapatıcıya ihtiyaç duyulabilmektedir. Kapatıcılar da kozmetik sektöründe önemli bir yer edinen ürünler arasında yer alırken, fondöten uygulaması öncesinde göz altlarına ve mor olan bölgelere uygulanabilmektedir. Bu sayede morluklar üzerine uygulanan fondöten daha kesin sonuç almaya yardımcı olacaktır.

En İyi Kapatıcı Özelliğine Sahip Olan Fondötenler

Günümüzde cilt kusurlarını örtmek amacıyla geliştirilen yüzlerce farklı fondöten bulabilmek mümkün olurken, her bir ürünün fondöten fiyatları da değişiklik gösterebilmektedir. Kimi zaman bu fondöten fiyatları ürünün kalitesini gösterdiğinden dikkate alınabilmektedir. Ancak bazen uygun fiyatlı ve kaliteli fondötenler de bulabilmek mümkündür. Bunun için kişinin cildine uygun bir fondöteni tercih etmesi ve doğru uygulama gerçekleştirmesi gerekmektedir.