Blog

Fondöten Lekesini Çıkartmak için 6 Yöntem!

Kadınların en önemli makyaj malzemelerinden biri olan fondöten, hemen hemen her makyajda kullanılan ve makyajın temelini oluşturan bir kozmetik ürünüdür. Cilt lekelerini ve kusurlarını örten, cilt tonunu dengeleyen bir ürün olarak karşımıza çıkan fondöten, kıyafetlere damladığında ya da bulaştığında ne yazık ki kolay kolay çıkmamaktadır. Bu nedenle her ne kadar kişisel bakım konusunda çok sevilen bir ürün olsa da, temizlik konusunda sıkıntılar yaşatabilmektedir.

Fondöten Lekesini Çıkartmak için 6 Yöntem!

Fondöten fiyatları sebebiyle kadınların her biri bu kozmetik ürününe rahatlıkla ulaşabilmekte ve her makyajda kullanabilmektedir. Yağ bazlı ya da yağsız bir kozmetik ürünü olan fondöten, bulaştığı giysilerden kolay çıkmayan bir leke olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde pek çok kadın kalıcılığı ile meşhur olan Fondöten lekesini çıkartmak için onlarca farklı yöntem denemektedir. İşte bu yöntemlerden bazıları…

  • Beyaz Sabun ile Yıkamak

Fondöten lekesini çıkartmak için onlarca farklı yöntemden en etkili olanı beyaz sabun ile yıkamaktır. Beyaz sabun pek çok leke sorununa ideal bir yöntem olurken, sabunun ılık su ile karıştırılarak lekenin üzerine uygulanması ve bir miktar bekletilmesi gereklidir. Bunun dışında direk olarak lekeyi ılık su ile ıslatarak üzerine beyaz sabun uygulanmalıdır. Bu şekilde ovalanması ile beraber leke kısa sürede çıkacaktır.

  • Lekenin Üzerine Tıraş Köpüğü Dökmek

Lekenin üzerine tıraş köpüğü uygulanması ilginç bir yöntem olarak görünse de, en başarılı yöntemlerden biridir. Bazı fondöten markalarına ait lekelerin üzerine bir miktar tıraş köpüğü sürülerek her zamanki gibi yıkandığında lekenin çıkması mümkün olacaktır.

  • Bulaşık Deterjanı Kullanmak

Bulaşık deterjanı da kıyafetlere bulaşan lekeleri çözme konusunda oldukça etkili bir temizleyicidir. Yağ lekelerini çıkarmayı başaran bulaşık deterjanı fondöten lekelerini de çıkarabilmektedir. Bunun için deterjanı lekenin üzerine sürerek elde yıkamak ya da her zamanki yıkama yöntemini kullanmak yeterli olacaktır.

  • Alkol ile Yıkamak

Temizliği konusunda fondöten önerilerinden bir diğeri de alkoldür. Alkol yardımı ile fondöten lekesini kolaylıkla çıkarabilmek mümkündür.

  • Leke Çıkarıcı Kullanmak

Fondöten lekesi için leke çıkarıcı kullanmak da etkili bir yöntemdir. Fondöten fiyatları kadınların dikkat ettiği konulardan olurken, bu ürünün lekeleri için leke çıkarıcı fiyatları da bir o kadar önemlidir. Dolayısıyla bu ürünü kullanan her kadın için leke çıkarıcıya da ihtiyaç duyulmaktadır.