Blog

Fondöten Nasıl Kullanılır?

Fondöten, günümüzde kadınların sıklıkla kullanmış olduğu kozmetik ürünlerinden biridir. Cilt tonunu dengeleyen ve cilt kusurlarını ya da makyaj hatalarını örten en önemli makyaj malzemelerinden fondöten, makyajda önemli bir detay olarak kullanılmaktadır. Daha mükemmel ve kusursuz bir cilt görünümü için mutlaka fondöten kullanılmalıdır.

Fondöten Nasıl Kullanılır?

Makyaj uygulamasının temeli fondöten kullanımına dayanmaktadır. Günümüzde birbirinden farklı fondöten çeşitleri bulunurken, bunlar köpük, krem, toz ya da likit fondötenler olarak bilinmektedir. Her birinde fondöten kullanımı farklı olurken, uygulama yöntemi ise hemen hemen aynı olmaktadır.

Fondöten kullanımına başlamadan önce ilk olarak cildin bu uygulamaya hazırlanması gerekmektedir. Ölü derilerden arındırılan cilt iyice temizlenmeli ve nemlendirici uygulanmalıdır. Daha sonra tercihe göre makyaj bazı da uygulanabilmektedir. Tercih edilen fondöten türü el, sünger ya da fırça yardımı ile cilde sürülebilmektedir.

Kadınlar için önemli bir kişisel bakım ürünü olarak nitelendirilen fondöten bu gibi yöntemlerle uygulanabilmektedir.

Nasıl Kullanılmaz?

Fondöten gibi kozmetik ürünlerini kullanmadan önce mutlaka cilt bakımı ve temizliği yapılmalıdır. Bu işlemler gerçekleştirilmeden fondöten kullanılmamalıdır. Aksi takdirde ciltte sivilce, siyah nokta, akne ve hatta erken yaşlanma belirtileri dahi görülebilmektedir.

Bunun yanı sıra tercih edilecek olan fondöten markaları mutlaka cilt yapısına uygun olmalıdır. Cilde uygun olmayan fondötenler ne yazık ki çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bu nedenle kendinize ve cebinize uygun fondöten fiyatları ve özelliklerine dikkat edilmesi gerekmektedir

Hangi Tür Fondötenler Kullanılmalıdır?

Bu gibi kozmetik ürünlerinin tercihinde fondöten tonları oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra pek çok farklı türe sahip olan fondötenler, kullanım amacına ve özelliğine göre tercih edilebilmektedir. Örneğin; makyajında yoğun bir kapatıcılık isteyen kadınlar daha yoğun kıvamda olan köpük ya da krem fondötenleri tercih edebilmektedir. Ayrıca likit formda olan fondötenler de kusursuz bir cilt görünümü elde etmeye yardımcı olmaktadır.

Sizin İçin İyi Fondöten Önerileri

Kadınların istedikleri özelliklere sahip olan onlarca farklı fondöten önerisi bulabilmek mümkündür. Günümüzde çeşitli kozmetik markaları bulunurken, XP de bu markalardan biridir. Üstelik fondöten fiyatları bakımından da oldukça uygun olması ile bilinmektedir. Bu fondötenler sayesinde cilt kusurlarını örtebilmek, cilt tonunu eşitlemek ve dikkat çekici bir görünüm elde edebilmek mümkündür.