Blog

Fondötende Doğru Renk Seçimi!

Fondöten, günlük makyajda dahi kullanılan önemli bir kozmetik ürünüdür. Kadınlar için önemli bir yere sahip olan fondöten, cilt kusurlarını örten, ten rengini eşitleyen ve oldukça hoş bir görünüm elde edilmesini sağlayan bir ürün olarak bilinmektedir. Yüz ve boyun bölgesine uygulanan bu kozmetik ürünü, onlarca farklı renk tonuna sahip olabilmektedir. Üstelik fondöten fiyatları da oldukça uygun olması sayesinde her bütçeye hitap edebilmekte ve oldukça hoş bir cilt görünüm elde edilebilmektedir.

Fondötende Doğru Renk Seçimi!

Makyaj malzemeleri arasında en sık kullanılan ürün olarak karşımıza çıkan fondöten, her kadın tarafından farklı tonları ile kullanılmaktadır. Her cilt rengine ve tonuna uygun fondöten bulabilmek mümkün olurken, doğru renk seçimi hayati bir önem taşımaktadır. Kişi en kaliteli fondöten markalarını tercih etse de, doğru rengi bulamadığında ne yazık ki kusursuz bir makyaj elde edilememektedir.

Fondötende doğru renk seçimi için kişinin cilt tonuna en uygun olan fondötenleri cildinde test etmesi gerekmektedir. Cilde uygun olduğu düşünülen tonların seçimi, yüze ve boyuna uygulanması ve karşılaştırma yapılması, Fondötende Doğru Renk Seçimi uygulanabilecek yöntemler arasında yer almaktadır.

Cilde En Uygun Tonlar Seçilmeli

Cilde en uygun renkteki fondöteni tercih edebilmek için öncelikle fondöten tonları arasında en uygun olduğu düşünülen renklerin tercih edilmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda fondöten markalarının onlarca farklı renk tonu bulunurken, her cilt tonuna uygun bir renk bulunabilmektedir.

Yüz ve Boyun Bölgesine Uygulanmalı

Tercih edilen renklerdeki fondötenlerin cilde uygun olup olmadığını anlayabilmek için yüz ve boyun bölgesine güzelce uygulanması gereklidir. Bu fondöten kullanımı diğer seçilen tüm renk tonları için uygulanmalıdır.

Boyun ve Yüz Bölgesinde Rengi Eşitlemesi Gerekli

Son olarak doğru fondöteni tercih edebilmek için uygulama yapılan tonların kıyaslanması gereklidir. Uzmanların doğru seçim konusunda fondöten önerisi boyun bölgesi ile yüzün renk tonunu eşitleyen tonlardır. Kusursuz bir cilt makyajı için cilt tonunu eşitleyen fondötenler daha etkili olmaktadır.

Kişisel bakım konusuna dikkat eden pek çok kadın, satın alacak olduğu üründe renk tonlarından önce fondöten fiyatlarına bakmaktadır. Ancak ilk olarak bakılması gereken husus ise renk tonları ve ürünün kalitesi olmalıdır.