Blog

Fondöteni Doğru Uygulama ve Doğru Fondöten Seçme!

Fondoteni dogru uygulama ve dogru fondoten secme

Fondöten deyip geçmemek her şeyi olduğu gibi onu da kuralına göre kullanmak gerekiyor. Makyajın en önemli noktası olan yüz kapatıcılığı, doğru fondötenle kusursuz bir cilt görüntüsü yakalanmasını sağlar. Buda güne bir adım önde başlamanızın garantisidir.

Yapılacak ilk işlem her zaman cildimize uygun ”doğru tonu” bulmaktan geçer .Ürünü ellerinizde ya da bileğinizde değil çene kısmınıza sürerek denemelisiniz. Eğer internetten satın alıyorsanız renk tonları hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Cildi yormayan ve istediğiniz kapatıcılığa uygun olan ürünleri seçmelisiniz. Hafif yapılı ve orta ya da yoğun kapatıcılığı olan ürünler seçmeliyiz. Ancak her zaman cilt renginizi dikkate almalısınız. Eğer koyu renk tene sahipseniz kapatıcılar cilt renginizin bir ton fazlası olmalı. Eğer açık renk tene sahipseniz aynı renkte kapatıcı da kullanabilirsiniz.

fondoteni dogru uygulama ve dogru fondoten secmeCilt yapınıza göre fondöten seçmelisiniz. Kuru bir cildiniz varsa sıvı formda fondötenler sizin için daha uygun olacaktır. Fondötenin nemlendirme özelliği mutlaka olmasına dikkat etmelisiniz. hedisam.com’da satılan fondötenlerin nemlendirme özelliği olduğunu da unutmamalısınız.

Yağlı bir cildiniz varsa yağ kontrolü olan likit ve pudra bitiriş sağlayan fondötenler tercih edebilirsiniz. Aşırı yağlanma sonucunda parlama sorunu olanların mat fondöden ve ürünler seçmesi daha yararlı olacaktır. Mineral içerikli ürünler yağlı ciltler için uygun bir diğer seçenektir.

Sivilceye meyilli ciltler, ‘salisilik asit’ bulunan ürünleri seçmelidir. Böylelikle hem sivilce ile mücadele eder hem de kusursuz görünüm elde edersiniz.

Fondötenin cildinizde nasıl bir bitiriş sağlamasını istediğinize karar verip, yarı mat, mat veya parıltılı, olarak seçiminizi yapmalısınız.