Blog

Fotoğraf Çekimi için Nasıl Makyaj Yapılmalı?

fotograf cekimi icin nasil makyaj yapilmali

Her kadın fotoğrafta güzel görünmek için çeşit çeşit pozlar vermektedir. Fotoğraf çeken arkadaşlarımız en iyi görüntüyü yakalamak için sanki profesyonel bir fotoğrafçı edasında uğraşıp durmaktadır. Sizde fotoğraf çekilirken arkadaşlarınızı yormadan daha güzel ve tarz görünebilirsiniz, nasıl mı? Fotoğraf çekilmeden önce yapılan akıllıca makyajlar sizin fotoğrafta güzel görünmesini sağlayacaktır. Aşağıdaki önerileri dikkate alıp uyguladığınız taktirde sizde fotoğraflarda güzel ve şık görünebileceksiniz.

Fondöten Kullanımına Dikkat Etmelisiniz

Yapılan en büyük yanlışların başında ten rengi ile uyumlu fondöten kullanımı gelmektedir. Eğer fotoğraf çektirecekseniz asla ten renginiz ile aynı renk fondöten kullanmayınız. Normal günlerde ten renginiz ile aynı fondöten kullanabilirsiniz bunda bir sakınca bulunmuyor. Ancak fotoğraf çekilirken ten renginiz ile aynı fondöten kullanırsanız fotoğraflarda bitkin ve solgun görüneceksiniz. Eğer fotoğraf çekilecekseniz ve fotoğrafta canlı ve enerjik görünmek istiyorsanız mutlaka cilt renginizin bir ton koyusu fondöten kullanmalısınız.

Kapatıcılara Yüklenmemelisiniz

fotograf cekimi icin nasil makyaj yapilmali 1fotograf cekimi icin nasil makyaj yapilmaliHer kadın fotoğraf çektireceği sırada yüzündeki lekeleri bir şekilde örpast etmek için uğraşır. Bunun için kapatıcılara yüklenir. Fakat aşırı kapatıcı kullanımı fotoğraflarda sanki yüzünüzde bir tabaka varmış havası uyandırır. Eğer kapatıcıya ihtiyacınız varsa cildinizi soğuk su ile yıkayın nemlendirin. Daha sonra parmak uçunuza aldığınız kapatıcıyı cildin her tarafına yayın. Kapatıcının daha iyi dağılması için sünger vb araçlar kullanabilirsiniz.

Parlak Renkli Rujlardan Uzak Durun

Parlak renkli ruj kullanımını fotoğraf çekimleri sırasında önerilmemektedir. Bunun nedeni eğer dudaklarınız ince bir yapıya sahip ise ışıklar altında daha ince görünmesini, eğer dudaklarınız kalınsa abartılı ruj sürmüş havası katacaktır. Eğer göz makyajınıza önem verdiyseniz dudaklarınızı pek fazla ön plana çıkarmanıza gerek yok. Kendi renginde bir kalemle üzerinden geçtiğiniz taktirde kusursuz bir güzellik ortaya çıkacaktır.

Öne Çıkaracağınız Alanı İyi Seçin

Fotoğraflarda yüzünüzde ön plana çıkaracağınız alanı iyi seçin. Eğer gözlerinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız göz kapaklarınızda gölgelemeyi çok iyi yapmalısınız. Eğer yanaklarınızı ön plana çıkaracaksanız normalden bir tık daha allık sürmelisiniz. Bu sayede hangi seçtiğiniz alanın daha baskın olmasını sağlayabilirsiniz.