Blog

Gece Makyajı Nasıl Temizlenmeli?

gece makyaji nasil temizlenmeli

Uzun, keyifli bir gecenin ardından eve dönünce ilk iş yatağınıza yatıp, harika bir uyku çekmeden önce, makyajınızı çıkarmaktır. O kadar yorgunluğun üzerine uğraşmak biliyoruzki çok zor gelecektir. Ama bu işi sabaha bırakmamalı ve yatmadan önce makyajınızı çıkarmalısınız. Cildimiz için önemli olan bu noktada sizlere yardımcı olmak ve işiniz kolaylaştırmak için adım adım gece makyaj temizliğini yazdık. İşte merak eden göz makyajı nasıl temizlenmeli sorusunun adım adım cevabı!

Gece Makyajı Temizliğinin İlk Adımı Gözler Olmalı

Gece Makyajı Nasıl Temizlenmeligece makyaji nasil temizlenmeliİlk yapmanız gereken maskara, eyeliner, far kısaca gözlerinizdeki tüm makyaj malzemelerini gözlerinizden temizlemek olmalıdır. Çünkü makyaj yaparken en çok dikkat edilen ve önem verilen bölge her zaman göz olur. Bu nedenle de farkında olmadan en çok makyaj malzemelerinin kullanıldığı kısım burası olur. Yumuşak bir pamuğa makyaj temizleme suyunuzdan biraz dökerek, pamuğu gözlerinize hafifçe bastırmalısınız. Kısa bir süre bekletin. Sonrasında hafif ve dairesel hareketlerle göz makyajınızı silin. Göz makyajınızın tamamen silindiğinden emin olana kadar bu işlemi tekrarlayın. Bunları yaparken göz çevrenize nazik davranmayı unutmayın. Aksi durumda göz çevreniz hasar görebilir, kızarıklar meydana gelebilir.

Mükemmel Bir Ten

Gözlerden sonra temizlik sırası cildinizde. Cilt tipinize uygun olan bir temizleyici jel ile yüzünüzü pudra, fondöten veya BB krem gibi malzemelerden arındırabilirsiniz. Jeli önce elinize uyguladıktan sonra, yuvarlak hareketlerle masaj yaparak uygulayıp, ılık su ile durulayabilirsiniz. Sonrasında yumuşak bir havlu ile nazik bir şekilde yüzünüzü kurulayın. Cilt toniğinizi ya da micellar suyu yüzünüze uygulayabilirsiniz. Ancak bu ürünlerin seçiminde dikkatli olmalısınız.

Cildinizi Her Zaman Nemli Tutmalısınız

Göz ve ten makyajınızı silip tonik uyguladıktan sonra son adım ise cildinizi güzelce nemlendirmektir. Size uygun olan nemlendirici kreminizi dairesel hareketlerle, parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın. Gece makyajının temizlenmesi kadar önemli olan cildi nemli tutmak ihmal edilmemelidir. Eğer gece makyajı temizlendikten sonra cilt nemlendirilmezse ciltte kuruluk meydana gelir. Bunun sonucunda ise istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalmanız ihtimaldir.