Blog

Gece Makyajı!

gece makyaji

Gece makyajı düğün, yemek gibi özel gecelerde kullanılan bir makyaj çeşidi olduğu için gündüz makyajında uygulayamadığınız koyu renkleri rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Gece makyajında göz makyajını da dudak makyajını da belirgin bir şekilde yapma imkanınız olur. Gece makyajında kullanılan bazı ürünler ve dikkat edilecek detaylar sayesinde etkileyici bir makyaj yaparak, bu özel gecenin yıldızı olabilirsiniz.

Gece Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gece Makyajıgece makyaji

  • Gece makyajı yaparken makyajın yüzünüzde uzun süre bozulmadan ve akmadan kalması çok önemlidir. Bu yüzden gece makyajında kullanacağınız ürünler dayanıklı olmalıdır.
  • Gece makyajı uygulamasında son olarak makyaj sabitleyici sprey kullanılmalıdır. Bu şekilde makyajınız tüm gece boyunca yüzünüzde kalacaktır.
  • Fondöten öncesinde kapatıcı uygulanarak, yüzdeki kusurlar örtülmeli ve kırışıklık olan bölgeler kapatıcı ile doldurulmalıdır.
  • Gece makyajında fondöten kullanılmalı ve fondötenin kalıcılığını artırmak için de pudra uygulanmalıdır. Fondöteniniz cilt renginizden bir ton açık veya bir ton kapalı olmalıdır.
  • Ten renginizle uyumlu bir allık da makyajınızı daha etkili hale getirmekte oldukça önemlidir.
  • Dekolte giyilecekse, dekolte bölgesiyle yüzün renk bütünlüğüne yardımcı olması için dekolte bölgesine de pudra uygulanmalıdır.
  • Göz makyajında koyu renk kalem ve farlar uygulanmalı ve renk geçişleri belirgin olmalıdır.
  • Gece makyajında rujdan önce dudaklara, dudak kalemi ile çerçeve yapılmalı ve bunun içi de dudak kalemiyle boyandıktan sonra ruj sürülmelidir. Bu şekilde rujun kalıcılığı artırılmış olur. Dudaklarınıza koyu ve mat rujlar sürebilirsiniz. Kıyafetiniz ve cildinizin rengi uygunsa gece makyajının vazgeçilmezi olan kırmızı ruju kullanmanızı öneririz.
  • Gece makyajında kaşlar ve kirpikler belirgin olmalıdır. Kaşlarınızın arasındaki boşlukları kendi renkleriyle uyumlu bir kaş kalemi ile boyadıktan sonra, kaş fırçası ile şekillendirmeyi ihmal etmeyin. Kirpiklerinizi belirginleştirmek için takma kirpik kullanabilir veya 2 kat koyu rimel sürebilirsiniz. Eyelinerinizi de daha belirgin çekebilir ve yukarı doğru çekeceğiniz kuyrukla bakışlarınızı daha etkileyici hale getirebilirsiniz.

Gece makyajı yaparken ne tür bir mekana gideceğinizi ve giyeceğiniz giysinin rengini de dikkate alarak far ve ruj renginizi seçmelisiniz. Özel bir davet veya düğüne gidecekseniz gece makyajını istediğiniz yoğunlukta yapabilirsiniz fakat söz konusu olan dışarıda mütevazi bir akşam yemeği yemek ise, o zaman makyajınızı çok koyu ve abartılı yapmamanızda fayda var.