Blog

Gelin Makyajında Önemli Detaylar!

gelin makyajinda onemli detaylar

Rüya gibi bir güne hazırlanmak hiçte kolay değildir. Stres, mutluluk, kimi zaman burukluk. Ama gelinleri her zaman gülerken görmek mümkündür. Her gelin o güne bambaşka bir heyecanla ve özenle hazırlanır. Gelinlik, saç ve makyaj bütünlüğü ise o günün önem sırasında yerini çoktan almıştır. Tabiki en önemli detaylar arasında güzel ve tonlarıyla gelini tamamlamış bir makyaj çok önemlidir. Makyaj uzmanlarının hazırlık aşamasında gelinlere önerdiği en önemli tavsiye ne istediklerini bilmeleri ve konseptlerini iyi belirlemeleridir. Gerisi profesyonel ellerde hayat bulmaya kalıyor.

Elbette herkes güzel gözükmek ister ama bunun içinde bazı detaylar sırlar vardır. Güzel ve seksi mi, masum mu? Hırçın mı? Romantik mi? Unutmamak gerekir ki her gelin aynı değildir. Elbette gelin makyajında belli renkler ve belli kurallar vardır ama asıl önemli olan her zaman gülümseyen bir ifadedir.

Gelin Makyajı

Gelin Makyajında Önemli Detaylargelin makyajinda onemli detaylarGelinler saç ve makyaj ekibini önceden hazırlamaları ve mümkünse tanımalıdırlar. Böylece daha rahat bir hazırlık süreci geçirir. Çünkü güvenmek bu işte başarıyı arttırır. O gün iyi bir uyku uyumuş, cildi temiz ve huzurlu bir geline makyaj yapmayı kim istemez ki?

Makyajda asla çok sert renkler olmamalıdır. Çok agresif ve sert hatlı makyajlar kullanılmamalı. Özellikle renkli far ve fazla kırmızı ruj tercih edilmemelidir. Vurgu belli bir noktaya yapılmalıdır. Genellikle gözlerin vurgulanıp dudakları geri çekilmesi gerekli! Uzman makyözlere göre böyle bir makyajla bütün fotoğraflarda güzel çıkarsınız ve tahmin edersinizki ruj en kolay bozulan kısmıdır. Makyajın, rujun çıkmış olsa bile göz makyajı etkisini sürdürmeye devam eder.

Makyaj yaparken ten makyajı asıl önemli olandır. Yüz ve vücut uyumuna dikkat etmek gerekir. Dekoltesi olan gelinlerin makyajlarında çok parlak simleri tercih etmemeleri gerekir. Çünkü abartı olan simler makyajı çok basit gösterecektir.

Eğer bir bölgenizde sorun varsa onu kapatmaya çalışmak o kusuru daha çok ortaya çıkarır. Oysa onu doğalına bırakıp, başka bir bölgemize dikkat çekersek daha mantıklı ve çekici bir yaklaşım olur.

Makyaj malzemelerinin seçimlerinde yukarıda da belirttiğimiz gibi güzel ve seksi mi, hırçın mı, romantik mi, masum mu olmak istediğinize göre değişiklik göstermektedir. Eğer kırmızı tonlarına ağırlık verirseniz güzel ve seksi, siyah, kahverengi tonlarına ağırlık verirseniz hırçın, pembe, turuncu tonları romantik, doğal tonlar ise sizi masum gösterecektir.