Blog

Gelin Makyajında Renk Tonlarının Seçimi

Gelin mayakjinda renk tonlarinin secimi

Hayatlarının her anında göz alıcı güzellikte olmayı tercih eden kadınlar için seçimi en zor olan tercihler elbette kendi düğünlerine aittir. Her kadın seçecekleri gelinlik, ayakkabı ve aksesuarları, gelin saçları ve makyajları ile yıllar sonra düğün albümlerine gülümseyerek bakmak ister.

Hayatlarının en özel ve önemli gününde kusursuz görünmek isteyen kadınlar için gelinlik seçimi kadar makyajları da önemlidir. Gelin makyajı seçimi yaparken göz önünde bulundurulması gereken en önemli unsur elbette gerçekleşecek düğünün konseptidir.  Sade bir nikâh töreni, ihtişamlı bir balo düğünü veya rüya gibi bir sahil veya kır düğünü seçimi gelin makyajınıza ton oluşturacak en önemli etkendir.

Peki, kusursuz gelin makyajı nasıl olmalıdır? İster kır ister bir salon düğünü olsun hayatlarının en özel gününde kusursuz görünmek isteyen gelin adaylarının tamamını ilgilendiren gelin makyajı için püf noktaları ve önerileri bu yazımızda sizler için derledik.

Yüz tipinize uygun makyaj: Yüz hattınız makyaj için en önemli etken. Yuvarlak hatlarda bir yüzünüz varsa daha uzun ve ince gösterebileceğinizi biliyor muydunuz? Farklı tonlarda elmacık kemiklerinizin altına ve şakaklarınıza uygulayacağınız kontörlüme pudraları ile ince bir yüz hattına sahip olabilirsiniz. Yine belli olmayan elmacık kemiklerinizi highlighter uygulamaları ile belirginleştirebilir veya alnınızı daha geniş gösterebilirsiniz.

gelin makyajinda renk tonlarinin secimiDoğru fondöten seçimi: Aslında her makyajın en önemli detayı doğru fondöten seçimidir. Cilt tonunuza en yakın seçeceğiniz fondöten sizi yüzünüzde patlayan yüzlerce flaşlı fotoğrafta kusursuz gösterecektir. Olduğunuzdan daha bronz veya açık bir ten ile makyaj uygulamak istiyorsanız solaryum veya güneş kremleri sizin için en sağlıklı yöntem olacaktır.

Göz ve Ten Renginize Uygun Ton Seçimi

Koyu renk gözler: Smokey eyes göz makyajını en iyi taşıyan esmer ten ve koyu renk gözler bronz kahveler ve bakır tonları ile göz alıcı olabilir.

Mavi ve yeşil gözler: Lacivert, yeşil, mürdüm ve gri tonları ile açık renk teninize vurgu yapacağınız makyajlarda pastel ve uçuk tonlarda rujları tercih etmelisiniz. Belirgin bir eyeliner ve takma kirpikler ile gözlerinizin doğallığını ön plana çıkardığınız makyajlarda ise tercihiniz kesinlikle kırmızı dudaklar olmalı.