Blog

Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

genc gosteren makyaj nasil yapilir 1

Makyajla şüphesizki yaşınızı gizleyip genç görünebilirsiniz. Bu hiç de o kadar zor değildir. Çok basit birkaç yöntemle daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Genç gösteren makyaj teknikleri ile hem yaşınızı küçük göstermeniz mümkün hem de kendinizi daha iyi hissetmeniz mümkün. Peki genç gösteren makyaj hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz?

Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

genc gosteren makyaj nasil yapilirEğer genç gösteren makyaj uygulamak istiyorsanız pembe ve kayısı tonlarındaki allıklar tercih edebilirsiniz. Çünkü bu tonlar sizi daha dinç ve enerjik gösterecektir. Aynı zamanda çok daha renkli bir görünüme sahip olacaksınız. Yanlış allık uygulaması sizi yaşlı gösterebilir. Bu nedenle allık uygulamanızı çok dikkatli gerçekleştirmelisiniz. Dikkat etmeniz gereken husus allığınızı uygularken elmacık kemiğinizi ortalamaktır. Elmacık kemiğinin hemen altına uygulanan allık sizi yaşlı gösterecektir. Allık uygulamasının makyajın en önemli ve gizli püf noktası olduğunu unutmamalısınız.

Genç Gösteren Allık Uygulaması

genc gosteren makyaj nasil yapilir 2Gülümsek herkese iyi gelir. Hatta çoğu zaman en büyük şifa kaynağıdır. Allık uygularken de gülümsemeniz gerekir. Çünkü gülümseyerek yapılan allık uygulaması doğru noktalara temas için önemlidir. Ama bu noktada dikkat etmelisiniz çünkü fazla allık uygulaması kötü bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

Genç Gösteren Göz Makyajı

Gözlerinizi canlı ve kaşlarınızın da kalkık görünmesini istiyorsanız o zaman patlayan renkleri tercih etmemelisiniz. Bunun için açık ve hafif toprak renkleri uygulamalısınız. Gözaltı torbalarının ve şişlerin görünmemesi için toprak ve kahverengi farları tercih edebilirsiniz.

Gıdığı kamufle etmenin yolları da vardır.  Parlak bir pudrayla çenenizin uç kısmına uygulamaktadır. Böylece gıdınızı kamufle etmiş olursunuz. Unutmayın parlak pudrayı sadece çenenizin uç kısmına uygulamalı, diğer bölgeleriniz için kapatıcı uygulamalısınız.

Botoks yaptırmak istemeyen ama alnındaki kırışıklıları kamufle etmek isteyenler yüz hatlarına uygun bir kakül kestirebilirler.  Böylelikle hem daha genç bir görüntü etmiş olursunuz hem de alnınızdaki kırışıklıkları kamufle etmiş olursunuz.

Kapatıcı veya fondöten alırken mutlaka lifting özelliğini içerip içermediğini öğrenmelisiniz. Çünkü bu özellik daha genç bir görünüm elde etmenizi sağlarken aynı zamanda ise cildinizi de gerginlik yaratacaktır.