Blog

Genç Gösteren Makyajın Sırları!

Genç Gösteren Makyajın Sırları

Kadının yaşı ilerledikçe yaptığı makyaja dikkat etmesi gerekir. Makyajda yapılan küçük hatalar bile yüzdeki çizgilerin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Sadeleştirilmiş soft makyajın genç görünümde etkisi çok büyüktür.

Genç Gösteren Makyajın Sırları

Fondöten veya pudra kullanırken kalın dokulu bir şekilde sürmemeye özen göstermelisiniz. Yüzdeki çizgilerin arasına birikip kötü bir görüntü oluşturabilir. Özellikle göz çevresine fondöten kesinlikle sürmemelisiniz. Çünkü bütün kazayağı çizgileri ortaya çıkar. Göz çevresinde tercihiniz kapatıcıdan yana olmalıdır.

Yüz ifadesinde kaşlar çok önemlidir. Çok ince kaşlar yüze olgun bir ifade katar. Güçlü ve kalın kaşlar gözleri ortaya çıkararak yüze daha ince bir görünüm kazandırır. Yüzünüzün şekli yuvarlak ise yuvarlak kaşlardan uzak durmalısınız.

genc gosteren makyajin sirlariDaha etkili bakışlar için, kaşlarınızın altına açık renk far sürmelisiniz. Çok koyu renkli farlar kullanmayın. Fildişi, sütlü kahve ve dore renkleri tercihleriniz arasında olmalıdır. Soğuk tonlar gözlerinizi yorgun gösterir. Kahverengi ve tonları göz makyajı için en ideal renklerdir. Yorgunluğu ve kızarıklıkları kamufle eder. Göz kapaklarınızda kırışıklık ve sarkma varsa, ışıltılı farlardan kaçının. Mat tonları tercih edin. Çok gerekmedikçe alt kirpiklerinize rimel sürmemelisiniz

Canlı bakışlar için gözlerinizin içine beyaz kalem sürebilirsiniz. Göz yapınız küçük ise siyah göz kalemi sürmek gözünüzü daha küçük gösterir. Beyaz kalem ise aydınlık bir hava katar ve gözlerinizi vurgular.

Allık renklerinde bordo ve kiremit tonlarından uzak durmalısınız. Pembe ve kayısı tonları yüzünüzü daha genç gösterir. Allığı elmacık kemiklerinizin altına sürmemelisiniz. Çünkü yüzünüzü çökük ve yaşlı gösterir. Elmacık kemiklerinin üzerine sürülen pembe ve kayısı tonlarındaki allık taze bir görüntü kazandırır. Bu teknik elma yanak diye tabir edilen makyajdır.

Yaş ilerledikçe dudaklar incelir ve çevresinde çizgiler oluşur. Yumuşak uçlu ve mat dudak kalemleri kullanmaya başlamalısınız. Kalem ile rujun aynı renk olmasına dikkat etmelisiniz. Allıkta tercih edilen pembe ve şeftali tonları ruj seçiminde de kullanılmalıdır. Pembe ve şeftali tonlarındaki renkler kişiye genç bir görünüm kazandırır. Rujunuzu sürdükten sonra üzerine hafif bir parlatıcı uygulayabilirsiniz. Işık oyunları dudakları olduğundan daha dolgun gösterir.