Blog

Genç Kız Makyajında Yapılmaması Gereken Hatalar!

Genç Kız Makyajında Yapılmaması Gereken Hatalar

Güzel bir görünüm tüm kadınların her zaman hayalidir. Dışarıda gezerken, bir toplantıya giderken veya evde otururken… Kadınların hemen hemen hepsi bu şartlarda kendilerine güvenebilmek için güzel bir vücuda sahip olmak ister. Güzel bir vücudun en önemli parçası ise doğru makyaj seçimidir. Genç kızların en hassas oldukları dönem ergenlik dönemidir. Bu dönem içerisinde kendilerine karşı yoğun bir ilgi gösteren kızlar gerginliklerini üstlerinden atmak ve rahatlamak için ya makyaj yapmakta ya da alışverişe çıkarak kendilerini rahatlatmaya çalışmaktadır.

Genç kızların bu bağlamda yapmakta olduğu pek çok yanlış hareket bulunmaktadır. Özellikle genç kızların en güzel dönemleri olan bu zamanları ilerleyen yaşlarda özlem ile aramaması için vücutlarına oldukça hassas davranmaları gerekmektedir. Hassas bir yüze sahip olduklarını düşünen genç kızlar makyajı abartmamalı ve kendilerine daha nazik davranmalıdır. Hassas cilde sahip olan genç kızlarda nemlendiriciler bile alerji oluştururken gözenekleri tıkamakta ve sivilcelerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Eğer nemlendiriciyi illaki kullanmak istiyorsanız bunu yatmadan 1 2 saat önce yüzünüze uygulamak en doğru karar olur.

genc kiz makyajinda yapilmamasi gereken hatalarGenç kızların ergenlik dönemlerinde yaşadıkları en büyük sıkıntı sivilcelerdir. Bu sivilceleri ortadan kaldırmak yerine oluşma nedenlerini araştırarak tekrar çıkmalarını engellemek daha doğru bir karar olacaktır. Özellikle yağlı yiyecekler tüketen genç kızlar bu dönemlerde daha sağlıklı gıdalar tüketmelidir. Genç kızların sivilcelerden kurtulmak için fondötene oldukça fazla yüklenmemesi gerekir. Eğer fondöten sürülecekse de doğru seçimler yapılmalıdır. Fondöten seçimlerinde cilt tipi tanınmalı ve buna göre fondöten satın alınmalıdır. Aksi durumda beklenmedik durumlarla karşı karşıya kalmak kaçınılmaz olacaktır.

Tabii ki makyaj. Bir genç kız için vazgeçilmez unsur olan makyajı bu dönemlerde abartmamanız en doğru seçim olacaktır. Yetişkin bir kadın olduğunuzda cilt sorunları ve yaşlılık belirtileri ile karşılaşmak istemiyorsanız makyajınızı olabildiğince hafif yaparak cildinizi yormamaya özen göstermelisiniz. Aynı zamanda gençliğin vermiş olduğu özelliğe göre daha soft renklere yer verilmelidir. Abartılı, ışıltılı ve parlak makyaj malzemelerinden kaçınmak gerekir. Aksi durumda genç kızlar olduğundan daha yaşlı ve kötü bir görünüme kavuşacaktır.