129 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Çorap

Çorap, insanların ayaklarını korumak amacıyla giymiş oldukları bir tür giysi olarak bilinmektedir. Temel giyim ihtiyaçlarından biri olarak nitelendirilen çorap, insan sağlığı açısından oldukça önemli bir giysidir. Tarihte oldukça eski çağlardan bu yana kullanılagelen bu giysi, ayakları soğuğa, mikroplara ve zararlı dış etkenlere karşı koruma görevi üstlenmektedir. Pek çok farklı türe sahip olan çoraplar desenli, desensiz çorap çizgili çorap ya da renkli çorap olarak sınıflandırılırken, ömrü en kısa olan kıyafet olarak da ifade edilmektedir.

Çorap Nedir?

1920’li yıllardan bu yana kullanılmakta olan çorap, insanların ayaklarına giymiş oldukları, ayakları çeşitli dış etkenlere karşı koruyan kalın ya da ince yapılı bir tür kıyafet olarak tanımlanmaktadır. Genellikle elde ve yuvarlak makinelerde örülerek elde edilen çorap, günümüzde ise daha çok fabrikalarda özel makinelerle üretilmektedir.

Erkeklere ve bayanlara özel olmak üzere farklı şekillerde üretilen çoraplar, aynı zamanda çocuklar için de üretilmektedir. Pantolon çorabı, kilotlu çorap, naylon çorap, diz altı çorap ve diz üstü çoraplar ise yalnızca bayan çorap olarak üretilmektedir.

Çorap Çeşitleri Nelerdir?

Çorap çeşitleri oldukça geniş bir yelpazeye sahip olması ile dikkat çekmektedir. Başta bayan çorap, erkek çorap ve çocuk çorap olarak sınıflandırılan bu giysiler, ayrıca kendi aralarında da çeşitlendirilebilmektedir.

Erkek çorap kategorisinde yer alan çorap çeşitlerine bakılacak olursa; babet çorap, soket çorap de spor çoraptır. Bu çorap modelleri ayrıca üretildikleri malzemeye göre de sınıflandırılırken, pamuklu çoraplar, naylon çoraplar ve polyester çoraplar ya da renkli çorap çizgili çorap ve desenli çorap da yine erkek çorap çeşitleri olarak örneklendirilebilmektedir.

Bayan çorap modelleri ise daha geniş bir kitleye hitap etmektedir. Çoraplı pantolon ya da kilotlu çorap, opak çorap, tül çorap, diz altı ve diz üstü çorap, soket, babet ve spor çorap, çizgili çorap ve kısa ince çorap da genel olarak bayan çorap çeşitlerine örnek olabilmektedir.

Öte yandan çocuklar için de çorap üretimi gerçekleştirilirken, soket, babet, spor, kilotlu ve patik çorap modelleri de çocuk çorap çeşitleridir.

Çorap Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Çorap seçimi, kıyafet seçiminde insanların en çok dikkat etmesi gereken konulardan biridir. Bu hususta pek çok ayrıntıyı göz önünde bulundurmak gerekirken, bunlardan biri de çorabın hangi malzemeden üretildiğidir. Ayak sağlığını korumak, mantar ya da bakteri oluşumunu engellemek ve ayak kokusunun önüne geçebilmek açısından çorapların üretildiği malzeme oldukça önemlidir.

Doğru ve sağlıklı bir çorap için pamuklu modellerin tercih edilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra ipek, ingeo çoraplar da sağlıklı bir seçim olacaktır.

Öte yandan çorap seçiminde, çorabın nerelerde ve ne amaçla giyileceği de önemli bir etkendir. Örneğin; koşu ya da tempolu yürüyüşlerde giyilecek olan çorapların az takviyeli ince astar çoraplar olması, dağcılık döneminde giyilecek olan çorapların ise kalın ve tamponlama niteliğinde çoraplar olması tavsiye edilmektedir.

Toptan Çorap Nereden Alınır?

Toptan çorap genellikle işletmesine satmak isteyen, devamlı olarak almak yerine tek seferde almayı tercih eden ya da hediye etmek isteyen kişiler tarafından satın alınmaktadır. Üstelik perakende fiyatlara kıyasla toptan çorap fiyatları daha uygun olurken, tüketiciye avantaj sağlayabilmektedir.

Günümüzde pek çok toptan çorap satışı gerçekleştiren mağaza ya da internet sitesi bulabilmek mümkündür. Hedisam.com da yine toptan ucuz çorap satışı gerçekleştiren e-ticaret sitelerinden biridir.

Hedisam bünyesinde onlarca farklı çorap modeli ve çeşidi bulabilmek mümkün olurken, dilediğiniz modeldeki çorabı toptan ucuz çorap olarak temin edebilirsiniz. Bunun için internet sitesi üzerinden sipariş oluşturarak kargonun size ulaşmasını sağlamak yeterli olacaktır.