130 sonuçtan 1-24 arası gösteriliyor

Gri
Kahverengi
Lacivert
Siyah

Adalı Erkek Yazlık Soket Çorap

15,98301,76
Gri
Lacivert
Siyah

Adalı Penye Erkek Soket Çorap

20,00

Bambu Erkek Soket Çorap

32,00
Gri
Siyah

Berci Erkek Yün Soket Çorap

27,80466,70

Blacksa Erkek Soket Çorap

12,00

Blacksea Açık Renk Erkek Soket Çorap

24,00
Beyaz
Siyah-Beyaz

Blacksea Bambu Erkek Patik Çorap

13,10267,20
Gri
Kahverengi
Lacivert
Antrasit

Blacksea Bambu Erkek Soket

21,50368,00
Krem
Pembe

Blacksea Bayan İnce Bilek Çorap

12,00
Pembe
Lila

Blacksea Bayan İnce Bilek Çorap Pembe

12,00

Blacksea Bayan Patik Beyaz Çorap

12,46335,86

Blacksea Bayan Patik Çorap

12,46335,86
Krem
Pembe

Blacksea Bayan Patik Çorap

12,00

Blacksea Bayan Patik Çorap Beyaz

12,46335,86

Blacksea Bayan Patik Çorap Pembe

12,46335,86
Beyaz
Krem
Lacivert
Siyah

Blacksea Bayan Patik Çorap Renkli

12,00
Pembe
Fuşya

Blacksea Bayan Tül Patik Çorap

12,46335,86

Blacksea Bebe Patik

6,5897,72
Kırmızı
Mavi
Pembe

Blacksea Bebe Soket

8,00

Blacksea Çocuk Patik

12,46335,86

Blacksea Erkek Bilek Çorap

6,80214,70
Gri
Kahverengi
Siyah
Açık Gri
Antrasit

Blacksea Erkek Diyabetik Çorap

13,10290,30
Gri
Açık Gri
Ten Rengi

Blacksea Erkek Garson Soket Çorap

8,90
Gri
Kahverengi
Lacivert
Mavi
Ten Rengi

Blacksea Erkek Havlu Soket

23,60393,20

Çorap

Çorap, insanların ayaklarını korumak amacıyla giymiş oldukları bir tür giysi olarak bilinmektedir. Temel giyim ihtiyaçlarından biri olarak nitelendirilen çorap, insan sağlığı açısından oldukça önemli bir giysidir. Tarihte oldukça eski çağlardan bu yana kullanılagelen bu giysi, ayakları soğuğa, mikroplara ve zararlı dış etkenlere karşı koruma görevi üstlenmektedir. Pek çok farklı türe sahip olan çoraplar desenli, desensiz çorap çizgili çorap ya da renkli çorap olarak sınıflandırılırken, ömrü en kısa olan kıyafet olarak da ifade edilmektedir.

Çorap Nedir?

1920’li yıllardan bu yana kullanılmakta olan çorap, insanların ayaklarına giymiş oldukları, ayakları çeşitli dış etkenlere karşı koruyan kalın ya da ince yapılı bir tür kıyafet olarak tanımlanmaktadır. Genellikle elde ve yuvarlak makinelerde örülerek elde edilen çorap, günümüzde ise daha çok fabrikalarda özel makinelerle üretilmektedir.

Erkeklere ve bayanlara özel olmak üzere farklı şekillerde üretilen çoraplar, aynı zamanda çocuklar için de üretilmektedir. Pantolon çorabı, kilotlu çorap, naylon çorap, diz altı çorap ve diz üstü çoraplar ise yalnızca bayan çorap olarak üretilmektedir.

Çorap Çeşitleri Nelerdir?

Çorap çeşitleri oldukça geniş bir yelpazeye sahip olması ile dikkat çekmektedir. Başta bayan çorap, erkek çorap ve çocuk çorap olarak sınıflandırılan bu giysiler, ayrıca kendi aralarında da çeşitlendirilebilmektedir.

Erkek çorap kategorisinde yer alan çorap çeşitlerine bakılacak olursa; babet çorap, soket çorap de spor çoraptır. Bu çorap modelleri ayrıca üretildikleri malzemeye göre de sınıflandırılırken, pamuklu çoraplar, naylon çoraplar ve polyester çoraplar ya da renkli çorap çizgili çorap ve desenli çorap da yine erkek çorap çeşitleri olarak örneklendirilebilmektedir.

Bayan çorap modelleri ise daha geniş bir kitleye hitap etmektedir. Çoraplı pantolon ya da kilotlu çorap, opak çorap, tül çorap, diz altı ve diz üstü çorap, soket, babet ve spor çorap, çizgili çorap ve kısa ince çorap da genel olarak bayan çorap çeşitlerine örnek olabilmektedir.

Öte yandan çocuklar için de çorap üretimi gerçekleştirilirken, soket, babet, spor, kilotlu ve patik çorap modelleri de çocuk çorap çeşitleridir.

Çorap Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Çorap seçimi, kıyafet seçiminde insanların en çok dikkat etmesi gereken konulardan biridir. Bu hususta pek çok ayrıntıyı göz önünde bulundurmak gerekirken, bunlardan biri de çorabın hangi malzemeden üretildiğidir. Ayak sağlığını korumak, mantar ya da bakteri oluşumunu engellemek ve ayak kokusunun önüne geçebilmek açısından çorapların üretildiği malzeme oldukça önemlidir.

Doğru ve sağlıklı bir çorap için pamuklu modellerin tercih edilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra ipek, ingeo çoraplar da sağlıklı bir seçim olacaktır.

Öte yandan çorap seçiminde, çorabın nerelerde ve ne amaçla giyileceği de önemli bir etkendir. Örneğin; koşu ya da tempolu yürüyüşlerde giyilecek olan çorapların az takviyeli ince astar çoraplar olması, dağcılık döneminde giyilecek olan çorapların ise kalın ve tamponlama niteliğinde çoraplar olması tavsiye edilmektedir.

Toptan Çorap Nereden Alınır?

Toptan çorap genellikle işletmesine satmak isteyen, devamlı olarak almak yerine tek seferde almayı tercih eden ya da hediye etmek isteyen kişiler tarafından satın alınmaktadır. Üstelik perakende fiyatlara kıyasla toptan çorap fiyatları daha uygun olurken, tüketiciye avantaj sağlayabilmektedir.

Günümüzde pek çok toptan çorap satışı gerçekleştiren mağaza ya da internet sitesi bulabilmek mümkündür. Hedisam.com da yine toptan ucuz çorap satışı gerçekleştiren e-ticaret sitelerinden biridir.

Hedisam bünyesinde onlarca farklı çorap modeli ve çeşidi bulabilmek mümkün olurken, dilediğiniz modeldeki çorabı toptan ucuz çorap olarak temin edebilirsiniz. Bunun için internet sitesi üzerinden sipariş oluşturarak kargonun size ulaşmasını sağlamak yeterli olacaktır.