Blog

Gölgeli Gözde Düzeltme Makyajı Nasıl Yapılır?

Gölgeli Gözde Düzeltme Makyajı Nasıl Yapılır

Gözleri hazırlamada, ideal gözlerin göz uzaklığının eni olduğunu unutmamalısınız. Eğer bunlar daha azsa, onları gerçek olduklarından ayrı bir tarafta görünmesini yapabilirsiniz. Düzeltme makyajı için gözlerin yaklaştırılmaya ihtiyacının olması çok seyrektir. Her ne kadar kesin makyajlar için yapılabilirse de bu değişiklikler optik bir görüntüye sebep olabilir.

Kadınlar için takma kirpikler, göz kalemleri ve farlar yerine göre gözleri daha uzak göstermek için kullanılabilir. Kirpikler süslenebilir, bu yüzden dış köşelerde daha doludur, kısaltılabilir ve gözün köşelerinden yerleştirilebiIinir. Bu nedenle gerçekten üstteki gözkapağının dıştaki iki üçlüsünün üstünde genişleyebilir.

Farlar ve Gölgeleme

golgeli gozde duzeltme makyaji nasil yapilirDüzeltme makyajı için erkek ve kadınların hepsinde far için uygun, gri ve gri – kahverengi ve genellikle kadınlar için ise yeşil, mavi veya leylak rengidir. Bunlar rengin inceliğini arttırmak için gri ve gri – kahverenginin üzerine uygulanabilir. Karakter makyajları için her ne kadar bazen uygun olabilse de parlak far renkleri düzeltme makyajı için kullanılmaz. Karakter makyajlarında yapılacak işlemler ise şu şekildedir;

  • Alm gölgeleme,
  • Göz alanını gölgeleme ve kaşları kalemleme,
  • Gözü köşeye yukarıya döndürmek için gölgeleme,
  • Dış köşeyi gölgeleme,
  • Gözün çevresini ışıklandırma,
  • Gözü gölgeleme.

Normal olarak gölgeleme sadece üstteki gözkapağında yer alır. Gölge genellikle gözün yanında en ağırdır ve gözkapağının kendine fazla veya az sınırlıdır. Ara sıra modaya uygun alıştırma, gölgeyi kaşlara taşıma düzeltme makyajı için uygun değildir. Gölgenin üstteki köşesi fondötenle dikkatlice karıştırılmalıdır. Alttaki gözkapağındaki gölge aynı zamanda zaman zaman modaya uygundur. Fakat normal olarak düzeltme makyajı için kullanılmamalıdır. Ara sıra gözkapakları gözleri daha çekici yapmak için gölgeleme yerine ışıklandırılabilir. Kaşın dıştaki bitiminin altındaki kemikteki bir allık dokunuşu, göze genç bir parıltı ekleyecektir. Bu ya krem ya da kuru bir allıkla yapılabilir. Bazen damla kanalında yerleşmiş kırmızı nokta yanı amaç için biraz daha etkilidir.