Blog

Göz Alıcı Yaz Makyajı ve Bronzluk!

Göz Alıcı Yaz Makyajı ve Bronzluk

Yüzümüzü asla güneşte yakmamamız gerektiği bize ne kadar söylenirse söylensin pek çok kişi hala hiçbir yaz aksesuarının sıcak ve kızarmış bir ciltten daha güzel olmayacağına inanıyor. Sonuç olarak, günümüzde en seksi güzellik trendi hala ışıltılı ve bronz bir cilt!

Göz Alıcı Yaz Makyajını Kim İstemez ki?

Sıcak yaz aylarında hafif renkli bir nemlendiriciye geçmelisiniz. Bu size taze, ışıklı bir kızarıklık ve UV koruması sağlayacaktır. Cilt renginizi eşitlemek gerektiğini düşünüyorsanız lekeleri kapatması ve koyu renk halkaları gizlemesi için çubuk (stik) fondöten kullanmaya başlayabilirsiniz.

Allık her zaman şart değildir. Ancak elmacık kemiklerinin üzerine sürülecek bir parça bronzlaştırıcı krem veya pudra size, güneşe çıkmadan sağlıklı bir renk kazandıracaktır. Bronzlaştırıcı pudrayı kısa, kabarık bir fırçayla, güneşin doğal olarak vuracağı yerlere uygulayın. Bu bölgeler; alın, elmacık kemikleri, burun kemeri ve boyundur. Eğer pürüzsüz ve kuru bir cilde sahipseniz saydam formüllü bronzlaştırıcı stikler veya kremler kullanmayı denemeli ve bunları parmaklarınızla ya da bir süngerle uygulamalısınız.

Yaz Makyajında Odak Noktanız Kirpikleriniz Olsun!

goz alici yaz makyaji ve bronzlukYaz makyajında farları ve göz kalemlerini unutmalı, kirpiklerinizi odak noktası yapmalısınız. Bronz teninizin üzerine makyaj yapmak istiyorsanız yüzünüze ışık verecek renkler seçmeli ve donuk görünmesini önlemelisiniz. Gözkapağının ortasına, kaşların altına ve gözlerin iç kenarlarına uygulanacak bir parça yanardöner veya dore renk çok iyi görünecektir. Kirpik kıvırıcı vazgeçilmez bir yardımcıdır. Kirpiklerinizi bol göstermek için mutlaka kullanmalısınız.

Kirpiklerinizi kıvırmak için gözünüzü aynadan ayırmamalı, kıvırıcıyı dikkatle kirpiklerinizin diplerine yerleştirmeli, sıkıca bastırıp beş on saniye öylece beklemelisiniz. Kıvırıcıyı hafifçe yukarı ve dışarı çevirmeli, devamında ise diğer gözünüze aynı işlemi tekrarlamalısınız. Kirpiklerinizi daima rimel sürmeden önce kıvırmalısınız. Aksi durumda kirpiklerinize zarar verebilirsiniz.

İlk İşiniz Güneş Kremleri Olsun!

Kumsalda ilk işiniz her zaman yüzünüze ve vücudunuza güneş koruyucu sürmek olmalıdır.

Göz farı ve allık gibi bronzlaştırıcı pudra da fondötenin üzerinde ikiye katlanmaktadır. Geçen yıldan kalma pudranız çok kızıl görünüyorsa fırçanızı ilk olarak şeffaf pudranıza bastırmalı ve biraz seyreltmelisiniz. Güneşten bronzlaşmış bir cilt mat değil parlaktır. Bu nedenle koyu renk bir fondöten kullanmanız çok da işe yaramayacaktır. Kuru ciltle sahte bronzluk beraber iyi gitmez. Daha sağlıklı bir görünüm için düzenli olarak peeling yapmalısınız. Yaz aylarının sıcak havası ve nemiyle başa çıkmak için yağsız bir fondöten veya renkli bir nemlendiriciye geçmelisiniz.

Yaz makyajında mükemmelliğe ulaşmak kolaydır. Herhangi bir renk yelpazesiyle de uygulamalar gerçekleştirebilirsiniz. Ancak kahve ve bej tonları ile birlikte nötr renklerin hiçbir zaman modalarının geçmeyeceğini unutmamalısınız. Bu renkler topraksı ve yumuşaktırlar. Aynı zamanda hemen her şeyle uyum sağlarlar.