Blog

Göz Farı Allık Olarak Kullanılır mı?

Göz farı, günümüzde kadınların en sık kullanmış olduğu kozmetik ürünlerinden biri olarak nitelendirilmektedir. Genellikle göz kapaklarına uygulanan, gözleri renklendiren ve yüzde hoş bir görünüm oluşturan göz farı, onlarca farklı renk alternatifine sahip olmaktadır. Özellikle de far paleti olarak hazırlanan bu renkler, kadınların makyajında olmazsa olmaz olarak değerlendirilmektedir

Allık ise, yine makyaj yaparken kullanılan, yüzün renklendirilmesi ve canlandırılması amacıyla elmacık kemikleri üzerine uygulanan bir kozmetik ürünüdür. Pembe, turuncu, bronz gibi renk ve tonlarına sahip olan allık, bazı kadınlar için vazgeçilmez ürünlerden biri olabilmektedir.

Göz Farı Allık Olarak Kullanılır mı?

Günümüzde bazı kadınların makyaj konusunda merak ettiği çeşitli konular bulunabilmektedir. Bunlardan biri de “Göz Farı Allık Olarak Kullanılır mı?” sorusunun cevabıdır.

Bazen allığını yanına almayı unutan, elinde istediği renk allık bulunmayan ya da bir allığı olmayan kadınlar bu durumu elindeki farklı makyaj malzemeleri ile telafi etmeyi istemektedir. Bu gibi durumlarda göz farı ideal bir allık olarak kullanılabilmektedir. Göz farını allık olarak kullanma mümkün olan bir durum olurken, bunun için doğru renklerin ve mat farların tercih edilmesi önemlidir.

Göz Farı Nasıl Allık Olarak Kullanılır?

Göz Farı Allık Olarak Kullanılır mıGöz farını allık olarak kullanma için öncelikle doğru renklerin tercih edilmesi gereklidir. Genel olarak allık olarak kullanılan renkler pembe, şeftali, bronz, kiremit ve tonlarıdır. Bu renklerden ve cildinize uygun tonlardan tercih edeceğiniz far paletinde allık fırçasını palete sürerek elmacık kemikleri üzerine allık uygulaması yapılabilmektedir. Üstelik oldukça şık bir görünüm de sağlanabilmektedir.

Göz Farının Kullanım Alanları Nelerdir?

Göz makyajı konusunda gerekli olan göz farı modelleri, bu türden bir makyajın yanı sıra allık olarak kullanılabilmesi ile de dikkat çekmektedir. Ancak göz farının kullanım alanları bu kadarla da sınırlı değildir.

Kişisel bakım konusuna önem veren kadınlar ellerindeki malzemeler ile pek çok farklı uygulamayı gerçekleştirebilecek çözümler üretmektedir. Örneğin; göz farı yalnızca allık olarak da kullanılmazken, ayrıca aydınlatıcı, bronzer, kaş farı ve hatta ruj ile oje olarak da kullanılabilmektedir.

Göz farının ruj olarak kullanılabilmesi için şeffaf dudak balmı, oje olarak kullanılabilmesi için de şeffaf bir oje ile karıştırılması gerekmektedir. Üstelik göz farı fiyatları oldukça uygun olurken bir palet ile pek çok kozmetik ürünü elde edilebilmektedir.