Blog

Göz Farı Çeşitleri Nelerdir?

Goz fari cesitleri nelerdir

Kadınların makyaj malzemeleri konusunda vazgeçilmez ürünlerinden biri de göz farı çeşitleridir. Göz farı, göz kapakları üzerine uygulanan bir kozmetik ürünü olarak ifade edilirken, bu ürün sayesinde gözler daha canlı, renkli ve hoş bir görünüme sahip olabilmektedir. Üstelik kadınların bakımlı görünmesine de büyük ölçüde fayda sağlayabilmektedir.

Göz farı göz makyajı için hayati bir önem taşımaktadır. Gerek günlük makyajda, gerekse özel günlerde gece makyajı yapabilmek için gerekli olan göz farı, birbirinden farklı onlarca renk skalası ile karşımıza çıkmaktadır. Kullanımı oldukça basit olduğundan hemen hemen her kadının tercihleri arasında yer almaktadır.

Göz Farı Çeşitleri Nelerdir?

Göz Farı Çeşitleri NelerdirKozmetik sektöründe önemli bir yere sahip olan göz farı, günümüzde çeşitli formlarda üretilmektedir. Göz farı çeşitleri olarak ifade edilen bu ürünlere örnek göstermek gerekirse; pres far, köpük far, krem far, toz far ve kalem far, bu farlardan bazılarıdır.

Toz far; günümüzde sıklıkla tercih edilen göz farı çeşitleri arasında yer almaktadır. Her ne kadar kalıcılığı en faz far türü olsa da, göz farı fiyatları bakımından uygun olması, kolay kullanımı ve yumuşak geçiş yapısı sayesinde tercih edilebilmektedir.

Krem far, toz farlara kıyasla daha kalıcı olan bir çeşittir. Krem şeklinde olduğundan jel eyeliner gibi uygulanabilmektedir.

Press far; sıkıştırılmış olan farlardır. Far modelleri arasında sıklıkla tercih edilen bu far, krem farlar gibi yoğunluğu fazla olması ile dikkat çekmektedir.

Kalem farlar ise; kalem şeklinde olan göz farı modellerindendir. Uygulanabilmesi oldukça kolay olan bu farlar pek çok renk seçeneğine sahiptir.

Göz farı çeşitleri yalnızca bu kadarla sınırlı kalmazken, ışıltılı, mat, simli ve sedefli farlar da birer far çeşidi olarak sınıflandırılabilmektedir.

Köpük Far Nasıl Uygulanır?

Köpük far; adından da anlaşılacağı üzere köpük formda olan farlardandır. Genellikle ıslak göz makyajı uygulamasında kullanılan köpük ya da krem göz farı, kişisel bakım açısından önemli bir kozmetik ürünü olarak ifade edilmektedir.

Köpük far kullanabilmek için far fırçasından yardım alınması gerekmektedir. Birden fazla renk tercih edildiğinde ise her bir far için aynı formda uygulama yapılmalıdır. Fırça yardımı ile köpük farı göz kapağına uygulayabilmek mümkündür.

En Başarılı Far Uygulaması Hangisidir?

Genellikle kadınların tercih etmiş oldukları farlar toz ve press farlardır. Göz farı fiyatları bakımından da uygun olan bu farlar, yumuşak bir geçiş ve yoğun bir renk pigmentasyonu sağlayabilmektedir. Bu nedenle de sıklıkla tercih edilebilmektedir.