Blog

Göz Farı Kullanma Teknikleri!

Göz farı, kadınların en önemli makyaj malzemelerinden biridir. Kadınların günlük makyajında dahi kullanmış oldukları bu kozmetik ürünü, göz farı fiyatları bakımından oldukça uygundur. Ancak bu ürünün uygulaması yeni başlayanlar için biraz karmaşık gelebilir. Bu gibi durumlarda göz karı kullanma teknikleri oldukça faydalı olacaktır.

Göz Farı Kullanma Teknikleri

Göz farı kullanma teknikleri, yeni başlayanlar için büyük kolaylık sağlayan öneriler olarak ifade edilebilmektedir. En acemilerin bile profesyonel bir göz makyajı elde etmesine yardımcı olan bu teknikler, adım adım hangi uygulamaların yapılacağını göstermektedir.

Makyaja Far Bazı İle Başlayın

Kişisel bakım konusunda cildine dikkat eden pek çok kadın, makyaj öncesinde cildini bu uygulamalara hazırlamalıdır. İşe ilk olarak cildini temizleyip arındırmakla başlamalı, gerektiğinde nemlendiriciler kullanılmalıdır. Sonrasında ise göz farı sürme işlemine geçmeden önce baz uygulanmalıdır. Hemen hemen her makyaj artisti far bazı kullanarak göz makyajına başlamaktadır. Bu baz cilt tonunu eşitlemekte, renklerin daha canlı olmasını sağlamakta ve uzun süre kalıcılık sunmaktadır.

Göz Farını Göz Kapağına Uygulayın

Göz makyajına hazırlık aşamasından sonra yapılması gereken ilk iş ise 3 farklı renk belirlenmesidir. Göz farı modelleri arasında tercih edilen bu renkler, koyu, orta ve açık tonlarda olmalıdır. Üstelik tercihinizi aynı rengin farklı tonları olarak yapabileceğiniz gibi farklı renklerden de yapabilirsiniz.

Tercih edilen tonlardan biri göz kapağının geneline geniş bir fırça yardımı ile dağıtılması gerekir. Rengi pekiştirmek için likit formdaki farlardan da yardım alınabilir.

Katlanma Bölgesine Orta Tonlarda Far Uygulayın

Göz farı modelleri arasında tercih edilen orta tonlardaki rengin katlanma bölgesine uygulanması gerekir. Bu sayede göz makyajında gölgelenme oluşturularak gözlerin daha ön plana çıkması sağlanacaktır. Cut crease adı ile bilinen bu uygulama, orta boylarda bir far fırçası ile gerçekleştirilebilmektedir.

Koyu Farı Kirpik Diplerine Uygulayın

Göz makyajını tamamlayabilmek için son bir uygulama gerçekleştirmek gereklidir. Bu uygulama ise kirpik diplerine yakın bölgeye tercih edilen koyu renkli farın uygulanmasıdır. Bu şekilde gözlerin daha büyük görünerek ön plana çıkması sağlanmaktadır. Kozmetik ürünleri arasında önemli bir yere sahip olan far sayesinde oldukça göz alıcı bir makyaj elde edilebilmektedir.

Sizlerde en kısa süre içerisinde profesyonel bir göz makyajı yapmak için bu ürünü elde etmelisiniz. Bu ürüne ulaşabilmek için de sitemizi ziyaret edebilir, göz farı fiyatları ve modelleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.