Blog

Göz Farı Sürmenin 3 Yöntemi!

Göz Farı Sürmenin 3 Yöntemi

Göz makyajı tüm makyajın en önemlisi arasındadır. Göz makyajı her zaman en sona bırakılmakla birlikte makyajı en güzel gösteren kısmıdır. Bu nedenle dikkatli olmalı, ayrıntılara önem verilmelidir. Göz kaleminden göz farına, rimelden kaş kalemine, fırçalardan renklere kadar her şey dikkatli seçilmeli, uyum ve düzene dikkat edilmelidir. Göz makyajının en zor ve dikkat edilmesi gereken kısmı eyeliner sürmek olurken, uyumlu olması gereken nokta ise göz kapağının üstüdür. Bu noktada göz farı sürme teknikleri bilinmeli, birden fazla renk kullanılacaksa göz rengi, saç rengi, kıyafet rengi, gündüz mü akşam mı dışarı çıkıldığı ve hatta gidilecek mekana bile dikkat edilmelidir.

Göz Kapağına Tek Renk Sürmek

goz fari surmenin 3 yontemiBütün gözkapağına tek renk sürme yöntemi tüm far sürme tekniklerinin en kolayı arasındadır. Bunun için büyük bir far fırçası kullanmalı, kirpik diplerinden başlayıp göz kapağının kat yerinin üstüne kadar yukarı ve dışarı hareketlerle sürmelisiniz. Gözlerinizi büyütmek için açık renkler, küçültmek için orta renkler kullanmalısınız. Aynı zamanda kıyafet seçimlerinize göre far kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Eğer kıyafet renginizden daha koyu bir far rengi tercih ederseniz gözleriniz, daha açık bir renk tercih ederseniz kıyafetinizin ön planda olacağını unutmamalısınız.

Orta Reni Göz Kapağının Kat Yerine Sürmek

Orta rengi göz kapağının kat yerine sürme yöntemi gözlere derinlik verir ve ön plana çıkarır. Bunun için orta boy bir fırça kullanmalı, göz kapağının doğal çerçevesini takip etmelisiniz. Farın göz kapağının kat yerinin biraz üzerine çıkması gerekir ki gözleriniz açıkken görebilesiniz. Ekstra çerçeve için renk kenarlarda daha yoğun olarak kullanılabilir ama göz kenarlarının dışına taşmamalısınız.

Kirpik Çizgisine Yakın Koyu Renk Far Sürmek

Kirpik çizgisine yakın koyu renk far sürme yöntemi çerçeve çizer. Bir kalem ya da far fırçasıyla üstteki, alttaki ya da her iki kirpik dibine yakın birer çizgi çekilir. Bu gözleri belirginleştirir ve kirpiklerin daha gür görünmesini sağlar. Çizgi dış kenarlarda daha kalın olmalı, gözlerin içine doğru incelmelidir.