Blog

Göz Makyajında Rimel ve Göz Kalemi Kullanımı!

goz makyajinda rimel ve goz kalemi kullanimi

Rengi mavi, kahverengi, ela ya da yeşil hangi renk olursa olsun, gözler ruha açılan, kişiliği ve duyguları açığa vuran pencerelerdir. Üzüntü ve melankoli kadar mutluluk ve sevinci de açığa çıkarırlar. Tanıdığımız ve sevdiğimiz insanların dalgın, muzip ya da gizemli yanlarını ele verir gözler.

Gözler bakışlarla birçok gizemli şeyi anlatmamızı sağlar. Bir göz kırpış bir başkası için özel kimi zamanda unutulmaz bir hatırayı canlandırır. Gözler flört döneminde büyük bir rol oynar. Çizgi filmler ve eski filmler, kadınların uzun ve kara kirpikleriyle göz kırpıp erkekleri nasıl cezp ettiklerini anlatırlar. Gözün anlamını bu kadar anlattıktan sonra sıra geldi Göz Makyajının inceliklerine…

Göz Makyajında Rimel Kullanımı

goz makyajinda rimel ve goz kalemi kullanimi 1Rimel seçerken birçok markanın farklı farklı özelliklere sahip rimelleri seçiminizde büyük rol oynarlar. Genişliğinden boyuna, tonundan, suya dayanıklılığına ve daha çok kıvrımlaştırmasına kadar her maskara kendine has farklı bir özellik sunar. Kirpiklerinizi göz önünde tutarak, ihtiyacınıza en uygun ürünü seçmelisiniz.

Kötü bir görünüm veren metal kirpik makaslarından kullanmak istemiyorsanız, gerçek kıvrım sağlayan ürünleri tercih etmelisiniz. Siyah, kahverengi, lacivert olmak üzere istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Bu kadar çok çeşit mevcutken, makyaj setinize birkaç rimel daha ekleyip görünümünüzü sık sık değiştirebilirsiniz.

Genellikle, rimeli iki kat sürmek gözünüze farklı ve çekici bir görünüm vermeye yeterdir. Kirpiklerde topaklanmayı önlemek için bir kez sürüp kurumasını bekledikten sonra ikinci katı da sürebilirsiniz. Rimel göz kapağınıza kazara bulaşırsa, silme çubuğu kullanabilirsiniz.

Göz Makyajında Göz Kalemi Kullanımı

Gözlerinizi belirginleştirmek için, siyah, kahverengi, haki, lacivert renklerindeki göz kalemlerinden faydalanabilirsiniz. Göz kalemini ya da likit kalemi doğru bir biçimde uygulamak için, göz kapağınızı kenardan dışa doğru çekip düz bir çizgi biçiminde göz kapağınıza uygulamalısınız. Düz bir çizgi oluşturmanız için kalemi göz kapağınız üzerinde içerden dışarı doğru uygulamalısınız.

Ne kadar sürdüğünüze dikkat etmelisiniz. Çünkü ince bir çizgi yeterli olacaktır. Daha çarpıcı bir görünüm için, daha kalın ve koyu sürmeniz önerilir.

Doğru Makyaj Yapmak Neden Önemlidir?

Makyajı doğru bir biçimde uygulamazsanız, kafanızdaki şekilden çok farklı kötü bir görünüm verebilirsiniz. Yanaklarda abartılı ve parlak bir allık, göz kapağında topaklanmış mavi far ve kıyafetle hiç alakası olmayan turuncu bir ruj kadınların hiçte istemediği bir durumdur. Bu nedenle ufak tefek makyaj hilelerini bilmeli, doğru makyajı yapmalısınız.