Blog

Göz Makyajını Doğru Yapıyor Musunuz?

goz makyajini dogru yapiyor musunuz 1

Makyaj, kadınları daha bakımlı hale getirmek için gerekli olan uygulamadır. Doğru şekilde ve doğru ürünlerle makyaj yapan kadınların, olduğundan çok daha güzel ve çekici göründükleri bir gerçektir. Makyaj konusunda, günlük ve gece olmak üzere çeşitli uygulamalar bulunmaktadır. Bu kapsamda, özellikle göz makyajında yapılan doğru uygulamalarla, çok özel görünmeniz mümkündür. Göz makyajının doğru yapılması çekici görünmek anlamında çok önemlidir. Hem gündüz hem de gece doğru yapılan göz makyajı ile kaliteli bir görüntü sergileyebilirsiniz.

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

goz makyajini dogru yapiyor musunuz 2goz makyajini dogru yapiyor musunuzGöz makyajı nasıl yapılır sorusunun ayrıntıları detaylı bir şekilde bilinmelidir. Aksi durumda çok kötü sonuçlar ortaya çıkacaktır. Göz makyajında, öncelikle doğru kapatıcıların uygulanması lazımdır. Göz için hazırlanan kapatıcılar alınmalı, doğru ten renginin seçilmesi gerekmektedir. Kapatıcı göz altına güzelce sürülmelidir. Ardından, far sürmeden önde doğru renklere baz sürülmelidir. Far uygulaması da bundan sonra yapılmalıdır. Uygulama, burun dibinden şakaklara doğru yapılmalıdır. Bu işlem her zaman bu şekilde uygulanmalıdır. Farları uygularken, uygun şekilde seçilen bir far fırçası kullanması yerinde olacaktır.

Far uygulaması yapıldıktan sonra, rimel ve maskara uygulanmalıdır. Piyasada kirpik uzatıcı, kıvırıcı, dolgunlaştırıcı rimeller bulunmaktadır. İnternet sitemizde de göz makyajınız için tüm ihtiyaçlarını bulabilir, temin edebilirsiniz. Bunları ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz. Uygulamayı, kirpik diplerinden uçlara doğru yapmalısınız. Hem kirpiklerin üstünden hem de altından sürebilirsiniz. Kirpikleri kısa olan kadınlar, maskara ya da rimel uygulamadan önce, kirpik kıvırıcı aletlerden yararlanabilirler. Ardından, göz kalemi veya eyeliner sürülmelidir. Bu işlemde özellikle acemiyseniz ince şekilde yapılması unutulmamalıdır. Öncesinde birkaç deneme yapmanız hata yapma riskinizi azaltacaktır. Gözün hem altına hem üstüne kalem ve eyeliner sürebilirsiniz. Göz veya far rengine göre, siyah, kahverengi, gri, yeşil, mor, mavi gibi renk tonlarında malzeme seçebilirsiniz. Alerjik bünyeniz varsa çok daha dikkatli makyaj yapılmalı, eve dönüldüğünde ise mutlaka göz makyajı temizlemesi gerçekleştirilmelidir. Makyaj temizliği hem alerjik durumlar için hem de sağlığınız için son derece önem arz etmektedir.