Blog

Göz Rengine Göre Far Önerileri!

Goz rengine gore far onerileri

Makyaj kadınlar için çok önemlidir. Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır lafından da anlaşılacağı üzere makyajsız bir kadını düşünmek artık çok zor. Makyajın en önemli detaylarından biri de göz makyajıdır. Makyajı en güzel gösteren kısmı göz makyajıdır. Göz makyajını yaparken ise gözlerinizi iyi tanımalı, göz tipine, rengine, küçük ya da büyük olmasına göre makyaj yapmalısınız. Göz rengine en iyi hangi far uyar karar veremiyorsan ve hangi farı süreceğini seçemiyorsan yazımızın devamını okuman sana yardımcı olacaktır.

Mavi Gözler İçin Far Önerisi

goz rengine gore far onerileri 1Genel olarak mavi gözlere sahip kadınların mavi tonda makyaj yapma alışkanlığı vardır. Her ne kadar genel bir kanı olsa da, bu durum kadınlar tarafından yanlış bilinen ve neticesinde yanlış yöne sevkeden bir alışkanlıktır. Aslına bakarsanız zıt renkler birbirlerini daha net ortaya çıkarır ve daha belirgin yaparlar. Yani mavi gözlerinizi ortaya çıkaracak en iyi far rengi turuncudur. Turuncunun çok dikkat çekmesi yüzünden bu renk yerine içinde turuncudan izler bulunan farları kullanabilirsiniz. Doğru far rengini bulmak için denemekten çekinmeyin.

Kahverengi Gözler İçin Far Önerisi

Kahverengi gözler bu sezonun trendi olan erik çürüğü rengiyle ışıldıyor. Bunun yanında mor, vişne rengi ve orman yeşili farlar da kahverengi gözlere anlam katıyor. Bazı koyu mavi tonları da sana çok yakışabilir. Bu tonlar arasında süreceğin fara karar verirken; cilt rengini ve giyeceğin kıyafeti de göz önünde bulundurmalısın.

Kahverengi gözlerle kahverengi far kullanacaksan, kahvenin tonunu ya göz renginden çok daha açık, ya da çok daha koyu seçmelisin. Böylece gözlerine derinlik katabilirsin.