Blog

Göz Rengine Göre Far Sürme Teknikleri!

Göz Rengine Göre Far Sürme Teknikleri

Göz makyajı bir makyajın en önemli ve makyajı güzel gösteren kısmıdır. Göz makyajı yaparken her detayına önem vermeniz gerekir. Eyelinerdan fara, kaşınızdan rimelinize kadar her detayını özenle seçmeli ve uygulamalısınız. Göz makyajı bir makyajda en can alıcı kısımdır. Bu nedenle hem renk seçimlerinizin uyumlu hem de o ana uygun olmalıdır.

Her göz rengine göre göz makyajı teknikleri değişiklik gösterir. Mavi bir göz rengi olan kişiyle kahverengi bir göz rengi olan kişinin aynı göz makyajını yaptığı düşünülemez bile. Aynı zamanda her mavi gözlü kadının da aynı makyaj uygulamalarını gerçekleştirmemesi gerekir. Eğer mavi gözlü kadın açık ten rengine sahipse farklı, koyu ten rengine sahipse farklı teknikler uygulamalıdır. Peki hangi göze hangi far rengi daha çok yakışır?

Göz Rengine Göre Far Sürme Teknikleri

goz rengine gore far surme teknikleri

  • Mavi Gözlüler için Far Sürme Teknikleri:

Eğer göz renginiz maviyse, son günlerin favorisi olan hafif turuncular, şeftali, bronz ve uçuk pembe tonlarını deneyebilirsiniz. Bu tonlar göz renginizi daha çok ortaya çıkarıp dikkat çekmenizi sağlar. Eğer daha yoğun, koyu tonlardan hoşlanıyorsanız, siyah ya da gri far tonlarda sizler için idealdir.

  • Kahverengi Gözlüler için Far Sürme Teknikleri:

Kahverengi gözlere sahipseniz, sezon trendi erik çürüğü tam size göre. Yanı sıra, mor, vişne ve orman yeşil tonlarını değerlendirmeye alabilirsiniz. Bilmelisiniz ki, far sürerken cilt rengi ve giyilen kıyafetlerde önemlidir. Bu sebepten dolayı birkaç deneme yapmaktan çekinmeyin. Aksi durumda sonrasında pişman olabilirsiniz.

  • Yeşil Gözlüler için Far Sürme Teknikleri:

Yeşil gözlüler, kırmızı sizin olmazsa olmazınızdır. Bebek pembesi, kızıl yanı sıra bordo ve içinde kırmızılık bulunan tonları mutlaka değerlendirmeye alın. Yanı sıra, lila rengi de alternatifleriniz arasında yer alsın.

  • Ela Gözlüler için Far Sürme Teknikleri:

Ela gözlü müsünüz? En şanslısı sizsiniz. Çünkü, gözleriniz hem yeşil hem de kahverengi gözlerin özelliğini taşıyor. Koyu morlardan, açık pembelere kadar istediğiniz her tonu özgürce kullanabilirsiniz. Yukarıdaki saydığımız tonların hepsini deneyebilirsiniz.