Blog

Göz Şekline Göre Eyeliner Çekme Şekilleri!

Saç şekillendirmede ya da makyaj yapmada en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de yüz ya da göz şeklidir. Özellikle de eyeliner sürme şekli genellikle göz şekline göre belirlenirken, bu gibi uygulamalarda standart bir şekilde kullanılmamaktadır.

Kadınların kişisel bakım yaparken en çok dikkat ettikleri konulardan biri de göz makyajıdır. Genel olarak göz makyajında ise sıklıkla eyeliner kullanılmaktadır. Günlük ya da gece için yapılan her türlü makyajda tercih edilebilen bu kozmetik ürünü, ancak göz şekline gör uygulandığında çarpıcı ve dikkat çekici bir etki gösterebilmektedir. Örneğin; badem gözlülere her türlü eyeliner modelleri yakışırken, çukur gözlerde gözlerin dış kısmına yoğunlaşılan, düşük gözlerde kalın ve uzun, aşağı kıvrılan gözlerde ise uzun kuyruklu ve dramatik bitişli modeller tavsiye edilmektedir.

Badem Gözler İçin Her Türlü Teknik Uygulanabilir

Göz şekline Göre Eyeliner çekme göz makyajında oldukça önemli bir konudur. Genellikle badem gözlü kadınlarda her modelden eyeliner çeşitleri uygun olurken, kadınlar dilediği modeli tercih edebilmektedir.

Düşük Göz Kapaklı Gözler İçin Uzun Kuyruk Uygulanabilir

Göz kapakları düşük olan kadınlar bu kozmetik ürünü sayesinde göz görünümünü daha kalkık gösterebilmektedir. Bunun için yapılması gereken tek iş ise eyelinerın kuyruğunu mümkün olduğunca uzatmak olacaktır. Bu şekilde sayesinde gözlerin belirginliği maksimum seviyeye ulaşacaktır.

Aşağı Kıvrılan Gözler İçin Dramatik Bitiş Verilebilir

Aşağı doğru kıvrılan gözleri için de uygulanabilecek eyeliner çeşitleri genellikle kalkık görünmesini sağlayan uygulamalardır. Bu gibi göz yapısına sahip olan kadınların daha kalkık bir göz görünümü elde edebilmek için yapması gereken tek iş eyeliner uygulamasında kuyruğu uzatarak dramatik bir sonlandırma yapmak olacaktır.

İri Gözlerde Far ile Karakterize Edilebilir

İri ve yuvarlak gözlü kadınlarda eyeliner uygulaması oldukça dikkat çekici sonuçlar elde etmeye yardımcı olacaktır. Eyeliner kuyruğunu üst kirpik çizgisine kadar uzatarak iç ve dış kalınlıkta olacak şekilde çekilmelidir. Far ile de karakterize edilebilen bu uygulamada oldukça dikkat çekici bir göz makyajı elde edilebilmektedir.

Eyeliner hemen hemen her kadının kullanması gereken bir kozmetik ürünü olurken, eyeliner fiyatları da ortalama bir orandadır. En uygun eyeliner fiyatlarını ise sitemizden inceleyebilirsiniz.