Blog

Göz Şekline Göre Makyaj Önerileri!

goz sekline gore makyaj onerileri

Herkesin göz yapısı aynı değildir. Herkes aynı göz makyajını uygulayamaz. Göz makyajı göz şekline göre derecelendirilir. Bu yüzden göz şeklinize göre makyaj yapmalısınız.

Küçük Gözler için Açık Renkler

Göz Şekline Göre Makyaj ÖnerileriBirkaç makyaj önerisiyle daha kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Şayet gözleriniz küçükse koyu makyaj yaparak daha da küçültürsünüz. Bu hatayı çok yaparız. Koyu makyajın gözleri büyüttüğünü düşünürüz aslında gözlerinize açık renk bir baz uygulayarak açık renk kalem çekerek ve göz pınarlarımıza açık renk far sürerek gözlerimizi daha büyük gösteririz. Aslında gözü büyük gösteren göz pınarlarına sürülen aydınlatıcı ve açık tonlarda sürülen fardır.

Küçük gözlülerin dikkat etmesi gereken noktalardan biri de rimel kuşkusuz. Rimelinizi diplerinden daha çok uçlarına yoğun olarak sürerseniz gözleriniz olduğundan daha büyük gözükür.

Büyük Gözler için Koyu Renkler

goz sekline gore makyaj onerileriBüyük ve çıkık göz şekli birbirine çok benzer bu yüzden ufak hilelerle gözlerinizi daha küçük gösterebilirsiniz. Göz pınarlarına ve üst göz kapağınıza koyu renk far veya koyu renk kalem sürerseniz gözlerinizi daha küçük göstere bilirsiniz. Aynı şekilde koyu renk far sürerseniz ve rimelinizi kirpiklerinizin dibine yoğun kullanırsanız istediğiniz sonuca daha çabuk ulaşa bilirsiniz.

Yuvarlak göz şekliniz varsa, tam yuvarlaktan bahsetmiyoruz yuvarlağa yakın gözleriniz varsa uygulayacağınız birkaç tane püf noktasıyla istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Siz gözlerinizi yanlara doğru çekerek etkileyici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bunu yapmak için göz farını, göz kapağınızın hem iç hem dış köşelerine daha koyu sürerseniz, orta kısımlarına da daha açık renk göz farı sürerseniz istediğiniz çekik ve büyük gözlere ulaşabilirsiniz. Eyeliner tam bu göz tiplerine göredir. Eyeliner sürerken ucunu gözünüzün dışına uzatarak yapılan makyaj da aynı etkiyi görebilirsiniz.
İstediğiniz göz makyajına ufak dokunuşlarla sahip olabilirsiniz.