Blog

Göz Tipine Göre Eyeliner Rehberi!

Göz Tipine Göre Eyeliner Rehberi 1

Eyeliner sürmek başlı başına beceri isteyen bir iş. Dergilerde, sosyal medyada gördüğümüz eyeliner modellerini bir türlü kendinizde uygulayamıyor musunuz? Herkesin göz yapısı farklı olduğundan, başkasında gördüğünüz eyelinerı kendinize uygulamak aslında imkansızdır. Özellikle küçük veya ayrık göz yapısına sahip olanların sürmesi işkence haline gelebilir. Sizin için araştırıp derlediğimiz eyeliner bu rehberde hangi göz tipine hangi eyelinerı uygulamalısınız tümünü anlatıyoruz. Belki de kullandığınız ürün size göre değildir, hiç düşündünüz mü?

Yuvarlak Gözler

Yuvarlak gözlere sahipseniz, göz hatlarınızı yumuşatmak için kuyruk şeklinde çekmelisiniz. Cat eyeliner modeli yuvarlak gözlerde ideal makyaj stilidir. Bunun için jel formlar tam size göre olacaktır. Jel eyeliner, yoğun yapısı ve özel fırçası ile daha kolay kontrol edilebilmektedir. Hata yapma oranı diğerlerine göre oldukça düşüktür.

Düşük Gözler

Düşük gözleri yukarı kaldırmak için, gözlerinizin ortasından sonuna doğru kuyruk şeklinde eyeliner çekmelisiniz. Gözlerinizin altına eyeliner uygulamamalısınız. Düşük gözlere sahipseniz, yoğun yapılı otomatik göz kalemi kullanılması tavsiye edilmektedir.

Çekik Gözler

Göz Tipine Göre Eyeliner Rehberi1goz tipine gore eyeliner rehberiÇekik gözlerde cat eyeliner yapılması tavsiye edilmemektedir. Çünkü doğal kuyruğa sahip olan bu göz tipine sadece ince eyeliner sürmek yeterli olacaktır. Ayrıca alt kirpik diplerine de aynı incelikte eyeliner uygulayabilirsiniz. Çekik gözler için likit eyeliner kullanılması doğru olacaktır.

Birbirine Uzak Gözler

Gözleriniz birbirine uzaksa birkaç hile ile birbirine daha yakın gibi gösterebilirsiniz. İlk olarak kalem eyeliner yardımı ile göz pınarından başlayarak ince bir çizgi çizin. Kirpiklerinizin sonuna doğru eyelinerı kalınlaştırın. Alt kirpik diplerine eyeliner sürmemelisiniz.

Birbirine Yakın Gözler

Birbirine çok yakın gözleriniz varsa, ufak bir ipucu ile işiniz daha da kolaylaşacak. Öncelikle kalem eyeliner yardımı ile göz kapağının ortasından sonuna doğru hafif bir kuyruk yapın. Sonrasında kalemin arka tarafındaki sünger ile çizgiyi hafifçe dağıtın. Böylece daha doğal dumanlı göz makyajı yapmış olacaksınız. Alt kirpik diplerinizin sadece sonuna kuyruk yapabilirsiniz. Göz pınarlarınızı her zaman boş bırakmalısınız. Böylece gözleriniz birbirine daha uzak görünecektir.