Blog

Gözaltı Torbaları için Makyaj Hileleri

Gozalti torbalari icin makyaj hileleri

Yorgun bir günün sonrasında gözaltı torbalarınız mı oluştu? Bir gece önce uyuyamadınız ve sabah gözlerinizin altlarında şişlikler mi var? Ya da doğuştan gözaltı torbalarınız belirgin mi? Üzülmeyin, sebebi her ne olursa olsun gözaltı torbalarını makyaj ile kapatmanın teknikleri mevcut. Nasıl olduğunu anlatmadan önce doğru makyajın önemini bilmelisiniz. Doğru makyajı sadece öncesinde deneyimleyerek ve kaliteli makyaj malzemeleri kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Peki Gözaltı Torbaları için Ne Tür Bir Makyaj Tekniği Uygulanmalı?

gozalti torbalari icin makyaj hileleri 1Öncelikle elinizin altında mutlaka koyu renkli bir kapatıcı bulunsun. Normalde gözaltı torbalarınız belirgin olmasa bile yorgunluk veya uykusuzluktan kaynaklı bu torbalar belirginleşebilir. Koyu renkli bir kapatıcı gözaltı torbalarının arka plana iletilmesinde yardımcı olacaktır. Genelde kadınlar tam tersini yaparak gözaltına açık renkli ve hatta beyaz renkte kapatıcılar sürüyorlar. Bu yöntem çok büyük bir yanlış aslında. Bu renkte bir kapatıcı hem yapay bir görüntü verecek, hem de var olan gözaltı torbalarını daha da belirgin hale getirecektir.

Kapatıcınız yoksa üzülmeyin. Fondöten ve aydınlatıcıyı karıştırarak da aynı etkiyi yaratabilirsiniz. Bu karışımı sorunlu bölgeye uygulayın ve iyice yedirin. Farkı siz de göreceksiniz. Aynı zamanda Hedisam.com üzerinde de hızlı bir şekilde kapatıcı sipariş verebilirsiniz.

Far rengi seçiminizi kahve tonlarında yaparsanız torbaları kamufle etmiş olacaksınız. Göz kapağınızın alt bölgesine belirgin far sürmekten, kalem veya eyeliner çekmekten kaçının. Aksi halde bu kusuru daha çok ön plana çıkarmış olursunuz.