Blog

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj ve makyaj teknikleri kadınların hayatının neredeyse ayrılmaz bir parçası. Sizde makyaj yapmayı seviyorsanız ancak gözlerinizin yeterince büyük olmadığını düşünüyorsanız gözleri iri göstermek için uygun makyaj tekniklerinden birini deneyebilirsiniz. Göz makyajınızı yazımızda açıkladığımız şekilde yaptığınız takdirde gözleriniz hem daha iri hem de ışıltılı görünecektir.

Gözleri Büyük Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Gözleri büyük gösteren makyajı yapmaya göz aydınlatıcı kalem, beyaz ya da ten rengi göz kalemi kullanarak başlamalısınız. Kalemi öncelikle gözünüzün iç köşesine sonrasında ise dış köşesine sürün. Buradaki ipucu gözün orta kısmında kalem çekilmeyen boş bir bölüm bırakmak. Bu sayede gözlerinizin daha büyük olduğu izlenimini uyandırabilirsiniz. Ten rengi göz kalemini kaşlarınızın en üst noktasına ve göz kapağınızın iç kısmından başlayarak ortasına kadar sürmelisiniz. Bir makyaj fırçası ya da parmaklarınız yardımıyla sürdüğünüz kalemleri dağıtın ve yumuşatın ancak etrafa fazla yaymamaya özen göstermelisiniz.

gozleri buyuk gosteren makyaj nasil yapilirCilt renginizden bir ton daha koyu bir göz farını fırça yardımıyla gözünüzün iç kısmından başlayarak göz kapağınıza sürmelisiniz. Cilt renginizden birkaç ton daha koyu bir göz farını yine makyaj fırçasıyla alıp crease bölgesine uygulamalısınız. Bunun en kolay yöntemi gözünüzü açık tutarak göz kapağının hemen üzerine farı sürmektir. Bunun devamında farı dışarı doğru uygulayarak biraz hafiflemesini sağlamalısınız. Siyah ya da kahverengi bir eyeliner ya da göz kalemi kullanarak gözünüzün orta kısmını geçmeyecek şekilde uygulamalısınız. Göz kapağınızın alt kısmına da aynı şekilde kalem çekmelisiniz. Açık renk bir göz farını çektiğiniz kalemin üzerine sürerek biraz dağılmasını sağlamalısınız. Gözleri iri göstermek için kalemin başlangıç ve bitiş noktalarının net bir şekilde belli olmaması gerekmektedir.

Gözlerinizin ışıltılı görünmesini sağlamak için ışıltılı beyaz bir farı gözünüzün iç kısmına sürmelisiniz. Göz kapağınızın orta kısmına da ışıltılı farı uygulamalısınız. Fırçanın ucunda kalan farı ise kaşınızın en yüksek noktasına sürebilirsiniz. Rimel sürmeden önce kirpiklerinizi mutlaka kıvırmalısınız. Bu sayede gözleriniz daha büyük görünecektir. Dilerseniz takma kirpik takarak da gözlerinizin daha iri görünmesini sağlayabilirsiniz. Uyguladığınız göz makyajının yarattığı etkiyi çevrenizdekilerden aldığınız övgü dolu sözlerden rahatlıkla anlayabilirsiniz.