Blog

Gözleri Daha Büyük Gösteren Makyaj Hileleri!

Gozleri daha buyuk gosteren makyaj hileleri

Makyajı güzel göstermenin püf noktası göz makyajını güzel yapmaktan geçer. Göz makyajınız güzel olduğunda doğru makyaja yaklaşmış olursunuz. Bakışlarınızın daha etkili ve güzel olmasını istiyorsanız doğru göz makyajı yapmalısınız. Gözlerinizi olduğundan daha büyük göstererek bakışlarınıza derinlik katabilirsiniz. Bunun için bazı makyaj hilelerine başvurabilirsiniz. İşte gözleri daha büyük gösteren makyaj hileleri!

Beyaz Kalem Kullanın

Göz şeklinize göre makyaj yapmak çok önemli. Ancak gözlerinizi daha büyük göstermenin en etkili yolu beyaz kalem kullanmaktır. Göz içine beyaz kalem sürerek gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz. Ayrıca gözleriniz daha parlak ve ışıltılı görünecektir. Eğer gözleriniz yeteri kadar büyüksek ve küçük göstermek istiyorsanız daha koyu renklerde göz kalemleri tercih etmelisiniz.

Kirpiklerinizi Kıvırın

gozleri daha buyuk gosteren makyaj hileleri 1Kirpiklerinizin doğal hali kıvrıksa yoğun rimel uygulayın. Yoksa kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırın. Bu şekilde kirpikleriniz daha yoğun ve uzun görünecektir. Kirpikleriniz ne kadar hacimli olursa gözleriniz o derece büyük görünecektir. Eğer kirpikleriniz kısaysa hem uzun gösteren hem de hacimli gösteren rimelleri tercih edebilirsiniz.

Belirgin Kaşlar

Kaş şekliniz gözlerinizin güzelliğini etkiler. Düzgün bir şekilde ve düzenli olarak kaşlarınızı alın. Bunun için kaşlarınızı profesyonel ellere teslim edebilirsiniz. Kaşlarınız belirgin ve şekilli olursa gözleriniz daha belirgin olacaktır. Aynı zamanda kendiniz de kaş kalemi ve fırçası yardımıyla kaşlarınızdaki boşlukları doldurabilirsiniz

Far Kullanımı

Göz makyajınızda far uygularken birden fazla renk kullanın. İki rengi karıştırabilirsiniz. Bu şekilde far ışığı daha çok yansıtacak ve gözleriniz daha belirgin olacaktır. Kaşlarınızın hemen altına ten renginde bir far uygulayın. Göz kapaklarınıza doğru daha koyu tonlarda bir far uygulayın. Ayrıca ışıltılı farlar da kullanabilirsiniz. Böylece daha aydınlık ve ışıltılı bakışlara sahip olabilirsiniz. Göz renginize uygun bir far seçerek göz renginizi daha belirgin hale getirebilirsiniz. Yeşil far kullanırsanız gözleriniz renkli gibi görünecektir. Koyu renklerde göz farı kullanırsanız daha seksi ve çekici gözlere, açık renklerde göz farı kullanırsanız da daha doğal bir görünüm elde edersiniz.